PDC09 – dzień przedkonferencyjny

PDC09 dla mnie się już rozpoczęło od dnia przedkonferencyjnego.
Aktualnie przebywam na warsztatach dotyczących tworzenia aplikacji lepszej jakości za pomocą Visual Studio 2010. Za tytułową lepszą jakością kryją się oczywiście nowe narzędzia dla architektów i analityków, które zdążyłem już omówić na MTS 2009.

Beta 2 wprowadza dużo drobnych poprawek, które jeszcze bardziej usprawniają codzienną pracę. Postaram się dzisiejszego wieczoru opisać parę konkretnych scenariuszy, gdy przerobię już tę więdzę, którą aktualnie nabywam. Szykuje się duża aktualizacja tego, co pokazałem już w Warszawie.

Na warsztacie zadałem parę trudnych pytań, które sam dostałem na MTS. Niestety nie dostałem zbyt precyzyjnych odpowiedzi. Głównie przez to, że warsztat jest prowadzony przez partnera Microsoft w USA, a nie przez DevDiv z MS. Oznacza to, że pytania te będę musiał powtórzyć Cameronowi Skinnerowi, gdy w końcu uda mi się go spotkać przy okazji jego sesji.

Dwa pytania jakie zadałem to: importery,konwertery diagramów z innych formatów (od aplikacji 3rd party) do Visual Studio. Tutaj trenerzy niestety odesłali mnie do DGML, będę temat drążył dalej.
Drugie moje pytanie dotyczyło wsparcia narzędzi do modelowania dla Native C++. Niestety, zostały zaprojektowane dla .NET Framework (managed code).

Mam nadzieję, że Cameron Skinner będzie umiał konkretniej odpowiedzieć na te i inne pytania w jakże interesującym dla mnie i dla was temacie. :)

Poza warsztatem przy porze śniadaniowej miałem okazję porozmawiać z innymi ciekawymi personami w naszej centrali. Pierwszą osobą jest chociażby Frank Arrigo, bardzo znana osoba w Australijskim półświatku informatycznym. Przed godziną skończyłem też ciekawą pogawędkę z Scottem Gurthie. Udało mi się dowiedzieć paru ciekawych rzeczy, o których będzie opowiadał w środę, 18 listopada, na swojej sesji otwarcia.

Nie zdradzę wam szczegółów (lubię swoją pracę mimo wszystko :>), natomiast napewno mogę was zachęcić do oglądania tej sesji, będzie online. Szczegóły znajdziecie na tej stronie.

Własne wrażenia na żywo z PDC niniejszym ogłaszam otwarte.