[PL] Assasin's Creed, różnice pomiędzy Xbox 360 a Playstation 3

Na poniższej stronie możecie obejrzeć filmik pokazujący różnicę pomiędzy wersjami gry Assasin's Creed na obie wymienione w tytule konsole:

http://www.gametrailers.com/player/28005.html?ref=embedfeat

Bez sensu się spierać, gdzie ta gra działa lepiej. W końcu to ta sama gra i przyjemność rozrywki jest najważniejsza. To co mnie zaintrygowało to dwie zasadnicze różnice z punktu widzenia dewelopera.
Albo programiści byli zmuszeni napisać zupełnie odmienny kod do pixel shaderów na obie konsole albo podobną algorytmikę konsole odmiennie interpretują.

Różnice widać gołym okiem, tekstury na PS3 są bardziej rozmyte, po tym filmie mam 3 wnioski: albo są gorszej jakości (wątpie), jest to po prostu filtr na Pixel Shaderze (najbardziej prawdopodobne) albo ktoś coś spieprzył z mipmapingiem (też mało prawdopodobne).
Do wersji z kodem Pixel Shadera skłania mnie to co widzę na Xbox 360. Wyraźny kontrast kolorów, intensywny specular i bump mapping oraz głębia ostrości.

Chętnie bym sprawdził na żywca, Toread, ty planujesz kupić AC na P3 czy X360? :)
Niestety nie mam żadnych doświadczeń w pisaniu na Xbox'a ale fascynuje mnie to jak intensywnie widać w tych grach tam efekty związane z oświetleniem. Ciekaw jestem czy to sprzętowy HAL + wsparcie DirectX po stronie sprzętu ułatwia pracę czy też jest to mordęga porównywalna z kodowaniem w assemblerze dla kogoś kto dotyka Pixel Shadera'a.