[PL] Dyskusji wokół Axapta-Forum ciąg dalszy

Po pierwsze mam nadzieję, że to co piszę zostanie odebrane jako konstruktywna (i pozytywna) krytyka, a nie flame.

Bardzo się cieszę, że w polskiej sieci jest serwis, który oferuję wiedzę serwowaną przez społeczność skupioną wokól produktów i platformy Microsoft Dynamics.

To co mnie zaskoczyło i co skomentowałem wcześniej to fakt, że w dobie Web 2.0 jest internetowe forum, które ma charakter tak bardzo zamknięty.

Mam nadzieję, że to się wkrótce zmieni i jeśli tylko będę mógł, to bardzo chętnie pomogę ze swoją wiedzą i umiejętnościami z zakresu Dynamics AX, aby było w Polsce miejsce gdzie można się takową wiedzą dzielić.

Jako, że moje dyskusje z twórcami serwisu wciąż trwają i po kiepskim starcie nie wiem jak się skończą, kilka propozycji dla portalu, które opublikowałem na ich forum przepiszę także tutaj:

Ideały Web 2.0:
- Samo logowanie do serwisu - Jest niezbyt intuicyjne i na dzień dobry proponuje stworzenie nowego użytkownika. Gdy już takowego posiadam to i tak muszę szukać osobnego formularza do logowania gdzieś u dołu strony. Później nie mam wpływu na to jak wygląda mój profil w serwisie i jak jestem widoczny na zewnątrz (fajnie było by móc dodać własną stała sygnaturkę, zamiast przepisywać ją ciągle). W sumie popierdułka, ale zwróciłem uwagę.
- Profile, identyfikacja autorów, tzw. "credit", który każdy zna, kto chociażby prowadzi bloga.
Podsumowując serwis dla mnie stara się być na siłe anonimowy (subiektywne odczucia, więc może nie mam racji). Przykład innego serwisu skupiającego społeczność deweloperów wokół technologii Microsoft - www.codeguru.pl pokazuje, że jeśli da się użytkownikom narzędzie, dzięki któremu sami będą mogli decydować o większości treści z możliwością podpisania się własnym nazwiskiem, identyfikacją jak ich znaleźć, co robią w życiu i możliwością oceny ich treści to jest to swego rodzaju samo-motywator do dalszego działania. Najlepsi piszą ponownie, aby dostać dobrą ocenę i dalej się pokazywać (choćby na rynku pracy). Ci, którym może nie najlepiej wyszło dostają konstruktywny feedback jak się poprawić i generalnie cała społecznośc się rozwija.
- Przykład Wiki na axapta-forum pokazuje, że to jeszcze tak nie działa. Po rejestracji chciałbym mieć możliwość dodawania własnych treści poddanej ocenie i krytyce. Lekka moderacja była by akceptowalna, aby odsiać zupełnie niezdatne do niczego treści tak, aby zagwarantować minimalnie dobry poziom. Teraz sam znalazłem na forum trochę błędów merytorycznych, które aż sam chciałbym poprawić. Jako zwykły użytkownik nie mogę.

Panowie, nie wojujmy - jesteśmy po tej samej stronie. Jak widać po komentarzu do mojego poprzedniego wpisu, są osoby, które widzą wartość w waszym serwisie, chętnie i sam dodam pozytywne 3 grosze od siebie, jeśli tylko to oznacza, że można wam pomóc. :)

Zróbmy to zgodnie z tym co współcześnie wszyscy kochają - czyli Web 2.0 :)
Wierze, że w PL znajdzie się multum osób związanych z AX, którzy będą chcieli uczestniczyć w życiu takiego społecznościowego serwisu jaki mam nadzieję, axapta-forum chce stworzyć.

Wolnego, dostępnego, stworzonego dla ludzi, przez ludzi, którzy mają jedną pasję - produkt i technologię. Potraktujmy to jako swego rodzaju list otwarty dla autorów serwisu.

Jeśli napisałem coś nie tak, to z góry przepraszam :D

Technorati Tagi: Polish Posts,babbling,internet,Microsoft Dynamics AX,Microsoft Dynamics