[PL] Forum cyfrowe klientów, partnerów i rozwiązań

Za oceanem trwa Worldwide Partner Conference 2008. W Houston z tego co mi wiadomo jest solidna pielgrzymka reprezentantów z Polski, aczkolwiek wciąż mi się wydaje, że nie tak liczna jak mogła by być. WPC to chyba taka konferencja, której świadomość jeszcze się silnie w Polsce nie zakorzeniła, a szkoda. W Polsce partnerzy coraz bardziej się organizują i szukają wszelakich dróg do lepszego kontaktu i wykorzystania faktu bycia partnerem Microsoft.
Przykładem może być chociażby polski rozdział IAMCP. Aktualnie jak patrzę po stronach pod tym szyldem podpisuje się 20 firm z Polski, które regularnie spotykają się, aby omówić najbardziej wiążące dla nich sprawy.

Trochę jednak z tym wstępem zboczyłem z głównego tematu (zawartego w tytule wpisu), a jest nim jedno z ogłoszeń jaki dnia dzisiejszego padnie na tej WPC08. Nowy projekt stworzony przez Microsoft Partner Labs o dzwięcznej nazwie Digital Forum.

image 

Czym to forum jest? Idea jest prosta, choć wykonanie eksperymentalne. W tym miejscu partnerzy i klienci Microsoft mogą się w modelu społecznościowym i rodem z Web 2.0 pochwalić rozwiązaniami jakie udało im się stworzyć. Miejsce na swego rodzaju case study, referencję, ale i na dyskusję na tematy technologiczno-biznesowe wokół zgromadzonych tam przykładów.

Rzeczywistość wydaje mi się, że może jeszcze bardziej zaskoczyć. W końcu to Web 2.0 i trudno tak naprawdę przewidzieć kierunek, aczkolwiek ja sam napewno będę serwis obserwował.

Trochę w tle, ale warto też zauważyć, że cały serwis jest zbudowany w Silverlight 2.0. Interfejs jest bardzo intuicyjny i zarządzanie własną zawartością odbywa się w 100% w przeglądarce. Poniżej zrzut ekranu:

image 

Technorati Tagi: Polish posts,conferences,news,partners