[PL] GDC 08 - co tam będzie?

Zaktualizowałem swoją wiedzę na temat konferencji, która zawsze mnie korciła, ale pewnie nie będę miał jeszcze długo okazji się tam wybrać, czyli Game Developers Conference.

Takie wydarzenia często owocują finałami różnych konkursów czy prestiżowych nagród branżowych. GDC nie jest wyjątkiem, na tej konferencji po raz ósmy rozdane zostaną nagrody w ramach "Game Developers Choice Awards". W skrócie, to takie Oscary w branży gier komputerowych.

Pełna lista nominacji jest tutaj: http://www.gamechoiceawards.com/winners/ 

Warto zwrócić uwagę, że za całokształt nagrodzony zostaje Sid Maier - prawdziwa legenda słynąca z geniuszu projektowania gier strategicznych.

Nominację do gry roku (Game of the Year) zyskały tytuły, które przodują w rankingu Metacritic dla Xbox'a 360:

1) Bioshock - ostatnimi czasy konik Michała Żylińskiego :>
2) Call of Duty 4 - team COD przeniósł rozgrywkę do czasów współczesnych, udało się! O tej grze jakiś czas temu pisał też Michał Osmenda
3) Portal - to gra, która pojawła się przy premierze Halo 3. Większość wydawców unikało tej daty, aby nie zniknąć w chaosie szaleństwa związanego z Masterchief'em. Tej grze się udało nie zginąć, odnotować sukces w rankingach i w sprzedaży.
4) Rockband - tej gry jeszcze nie testowałem, aczkolwiek fajnie, że pojawił się konkurent dla serii Guitar Hero
5) Super Mario Galaxy - no dobra.. to już średnio Xbox lecz gra dla zafascynowanych Wii-lotem :>

Na tej konferencji odbędzie się też finał IGF 2008 (Independent Game Festival): http://www.igf.com/

Od jakiegoś czasu lubię podglądać jakie pozycje tam się pojawiają. Dużo najwartościowszych diamentów potem pojawia się np. na Xbox Live Arcade pozwalając niedużym starterom zaistnieć na rynku gier komputerowych, który w tych czasach niestety (dla tych garażowych produkcji) to już kwestia milionowych projektów.

Technorati Tagi: Polish Posts,gamedev,conferences,news