[PL] Heroes happend here, there i w paru innych miejscach też

Znaczy ..i po premierze.

Do grona pomarańczowo-koszulkowych dołączyłem dopiero od Warszawy, ale dzielnie przejechałem przez Wrocław, Katowice i Kraków z powrotem do stolicy, można by rzec z studenckim nastawieniem "tamtym kółkiem będzie szybciej" :)

W jednych miejcach było lepiej, w drugich nie wszystko do końca grało. I ludzie z MS już na ten temat trochę poplotkowali na swoich blogach i społeczność i uczestnicy także na różnych blogach wyrazili swoje opinie.

Dla mnie to przede wszystkim była wycieczka po miejscach gdzie mam swoich klientów, z którymi w przerwach mogłem sobie porozmawiać oraz pomóc paru prelegentom w sprawnym przedstawieniu swojego rozwiązania bazującego na najnowszych rozwiązaniach.

Jeżeli chodzi o sesje moim tajniackim okiem to najbardziej podobały mi się sesje Bartka Zassa, który w tym momencie biurko obok sobie spokojnie nawija z Tomkiem Kopaczem :)
Tutaj jednak Bartka siłą rzeczy musiałem zdąrzyć poznać od strony bardzo dobrego prelegenta.

Druga a raczej pierwsza bo moim zdaniem sesja konferencji to show Bartka Pampucha.
Bartek pokazał, że nie bez powodu został ogłoszony MVP. Jego słynne "to zależy" chyba przejdzie do kuluarowego kanonu architektów :)

W kwestii sesji partnerskich. Jak przeglądałem fora, niektóre osoby nie przyjeły ich z największa sympatią. W sumie z jednej strony się nie dziwie - jakbym był deweloperem po drugiej stronie barykady to tez bym oczekiwał mięsa zamiast sesji stricte marketingowych.

Założenie może w praktyce dało by się jeszcze ulepszyć w teorii miało na celu pokazanie już wypracowanych rozwiązań, przy których między innymi ja osobiscie pomagałem.

W przypadku Logotec'a warto zwrócić uwage, że to jedna z nielicznych w Polsce ofert w pełni kompletnych pod kątem nazwijmy to "paradygmatu" S+S.
Wiele razy rozmawiałem z firmami tworzącymi oprogramowanie i w temacie S+S pojawiały się automatycznie dwie kwestie:
* od strony architektonicznej i do przegadania w kontekście modelu biznesowego jest to bardzo atrakcyjny temat.
* W kwestii realizacji pojawia się mnóstwo strachów, niedomówień, pytań zadawanych sobie samemu, które blokują przed dalszymi krokami.

Tutaj jest przykład, gdzie jak widać dało się to zrealizować. W modelu S+S mamy parę ról.
Mogę być dostawca platformy, mogę być ISV - który rozbudowuje ofertę platformy własnymi aplikacjami. Mogę także być partnerem, który oferuje platformę i/lub pakiet rozwiązań na zasadzie usługi, mogę także być klientem, który po prostu mając wszystko inne w nosie chce być beneficjentem wartości biznesowych jakie kryją się za rozwiązaniem.

Abstrahując od roli klienta, która jest oczywista w rozwiązaniu Logotec'a mamy dostawce platformy, gotowe rozszerzenia zrealizowane przez nich samych, otwarta ofertę dla innych firm, które mają własną aplikację i są zainteresowane mobilnością bez potrzeby dużych nakładów inwestycyjnych oraz oczywiście partnera samego w sobie + możliwość rozwoju ekosystemu takich partnerów wokoł platformy i osadzonych na niej produktów (w przypadku Logotec'a - adapterów).

Sesja zaprezentowana na konferencji, może niezbyt przejrzyście ukazała wszelkie aspekty ich rozwiązania, ale zajrzywszy na strone www.logotecengineering.com można namierzyc całkiem solidną porcję informacji, która dla osoby decyzyjnej może być naprawde kluczowa przed podjęciem decyzji o zainwestowaniu w nowy projekt na urządzenia mobilne.

W przypadku drugiego partnera, z którym osobiście współpracuję - TETA S.A. oraz ich system ERP: TETA Constellation - to tutaj sprawa jest prostsza. Michał Czerwiński pokazał naprawde interesujące rozwiązanie, którego wartość jak zauważyłem była doceniana przez słuchaczy.

Dla tych wszystkich firm i osób powiązanych z partnerami Microsoft, jeśli jesteście zainteresowani, aby zintegrować Workflow na bazie .NET Framework i Workflow Foundation w sposób tak przyjemny i rozbudowany jak to zrobiła TETA - zapraszam do kontaktu z nami w Microsofcie (ja lub Michał Żyliński).

Naszym zadaniem jest właśnie pomaganie firmom aby nowe technologie w kontekście realnych projektów były przez was przyswojone jak najszybciej. Nieskromnie powiem, że to także dzięki Microsoftowi TETA potrafiła tak złożony Workflow zaimplementować w ciągu mniejszym niż pół roku (oczywiście abstrahując od faktu, że Workflow Foundation jako technologia umożliwia tak duże przyspieszenie w realizacji tego typu projektu).

Ja wczoraj wieczorem wróciłem do Warszawy przemęczony ale zadowolony. Z premier - dzisiaj była polska odsłona Dynamics CRM 4.0.

Człowiek to się wyśpi chyba dopiero na emeryturze :)

Technorati Tagi: Polish posts,babbling,conferences