[PL] Internet Explorer 8 Beta 2 jest już dostępny do pobrania

 

 

Wersja IE 8 Beta 2 do pobrania tutaj. Więcej szczegółów na tej stronie.

Poszlakowo o IE8 już pisałem jakiś czas temu. Najwięcej jednak wyszło w komentarzach i zabawnie wyglądającym stronom internetowym bez włączenia renderingu kompatybilnego z IE7. Przychodzi Beta 2 więc może czas napisać coś więcej o filarach nowej wersji przeglądarki od Microsoft.

Tych filarów w zasadzie jest pięć (a przynajmniej moich ulubionych):
* Bezpieczeństwo - temat rzeka, nie wnikająć w szczegóły wiadomo, że aplikacja, która bezpośrednio konfrontuje się z internetem jest najbardziej narażona i co zarazem każda wersja powinna przejść solidny test pod kątem bezpieczeństwa i być stale aktualizowana pod tym kątem.
* Nawigacja - tzw. smart address bar. Niby prosta rzecz, niby wcześniej tego nie potrzebowaliśmy, ale skoro już się pojawiło w świecie przeglądarek to okazuje się, że to całkiem miły ficzer. O co chodzi? O przeszukiwanie historii adresów, kontekstów wyszukiwań tak żeby nie musieć wpisywać www.nytimes.com aby wejść na stronę New York Times. Wystarczy dokładnie w pasku adresu wpisać nazwę, której poszukujemy i sprytny pasek spróbuje nam znaleźć odpowiedni adres.
* Search Suggestion - kolejny miły dodatek, czyli sugerowanie czego poszukujemy w okienku szybkiego wyszukiwania (na prawo od paska adresowego).
* Web Slices - coś unikalnego dla IE - w jednym zdaniu - ewolucja w zapamiętywaniu ulubionych elementów w sieci.
* Akceleratory - czyli wszelakie "przyspieszacze" jak zaznaczenie adresu ze strony i przekazanie do wyszukiwania na mapie, albo na Ebay/Allegro, itd.

Technorati Tagi: Polish posts,internet,internet explorer,news