[PL] Moja klasa, Twoja klasa, Nasza Klasa!

W projektach bliskim ideom Web 2.0, SOA, SaaS, S+S (wybierzcie sobie trudne słowo) najbardziej fascynuje mnie to, że od czasu do czasu twórcy wpadają na genialne pomysły tak proste, że aż głupio, że nikt na to nie wpadł wcześniej.

Na paru konferencjach i spotkaniach z swoimi klientami wspominałem o przykładzie serwisu nieruchomości w Seattle, który działa dosyć niestandardowo.

Jakiś czas temu dzięki paru swoim znajomym odkryłem nasz swojski serwis:
www.nasza-klasa.pl

Zrobiłem małe wow! W skrócie serwis ma w definicji połączyć nas na nowo z kolegami i koleżankami z klasy z lat szkolnych. Wiadomo, im jesteśmy starsi tym bardziej ten kontakt jest utrudniony, zatarty, abstrakcyjny chociażby geograficznie, a tu nigdy nie wiesz czy ten nieśmiały, piegowaty rudy kurdupel z którego wszyscy się śmiali nie jest teraz prezesem dużego banku i zarobi w ciągu roku więcej niż Ty w dekadę. Czy może ten wysoki siatkarz, sportowiec, dryblas, który Cię męczył w klasie teraz nie posunął się krok do przodu a ty się realizujesz do przodu. Czy dziewczyna, w której się skrycie kochałeś w LO teraz wciąż jest wolna czy ma męża, dwójkę dzieci, duży dom i 5 samochodów. Może po prostu chcesz z paroma osobami odzyskać kontakt. Jak wytłumaczymy naszą ciekawość - TO JEST TEN SERWIS. W prostocie genialny, działa od niedawna.

Wydaje mi się jak zwykle jeśli chodzi o takie niestandardowe pomysły - popularność przekroczyła najśmielsze oczekiwania autorów - szkoda, że dosyć często muszę widzieć tam taki oto komunikat:

image

Gdyby nie to, pomysł w kategoriach Web 2.0 oceniłbym bardzo wysoko w przeciwieństwie do takiego Grona, które bazując tylko na 6-degree w pewnym momencie dla podbicia statystyk odwiedzin i zarejestrowanych użytkowników zrobiło dla mnie taki misz-masz wszystkiego, że sam nie wiedziałem po co mi ten serwis jest i się wypisałem. Drugi przykład Golden-Line, które jest marnym klonem LinkedIn'a, a ja wolę niestety dla nich chodzić w Reebokach a nie w Rabekach jeśli wiecie o co mi chodzi :)

Technorati Tagi: Polish Posts , Web 2.0 , internet , babbling