[PL] PDC - lada moment.. tuż tuż i .. rejestracja otwarta

No.. Panowie i Panie - hit sezonu się zbliża. Rejestracja na PDC2008 (Professional Developers Conference) będzie otwarta od 28 maja czasu pacyficznego (czyli de facto lada moment).

image 

Jeśli tylko możecie uczestniczyć w tym wydarzeniu to zachęcam do rejestracji.

Jeśli nie wiecie czym jest PDC to pozwolę sobie napisać parę słów wprowadzenia.

PDC nie jest konferencją, która odbywa się regularnie (co roku, o tym samym czasie, itd). PDC odbywa się wtedy, gdy Microsoft ma naprawdę coś ważnego do ogłoszenia w środowisku deweloperskim.

Tak było w 2000 roku, gdy Microsoft ogłosił pierwszy .NET Framework oraz nowe Visual Studio .NET.
Tak było w 2001 roku, gdy pojawił się Windows XP, wprowadzono Tablet PC (oraz SDK do programowania tabletów), Compact .NET Framework i pojawiły się pierwsze dyskusje na temat IIS 6.
Tak było w 2003 i akcją, którą moge podsumować Windows "Longhorn" build 4051
Tak było i w 2005 kiedy czuć było oddech zbliżającego się Windows Vista, .NET Framework 3.0 z całym bagażem WPFów, Linqów i wszystkiego tego o czym od jakiegoś czasu opowiadamy.

Z całą pewnością na PDC 2008 należy się spodziewać wielkich announcementów, wizji i strategii dalszego rozwoju platformy deweloperskiej i podejrzewam, że ktoś w końcu rzuci jakiś konkret związany z Windows "7". Napewno z związku z "Oslo" powinno być też trochę na temat platformy usługowej (SOA,SaaS,S+S). To tylko moje gdybanie, ale na konferencję czekam z utęstknieniem :)

Technorati Tagi: Polish posts,news,conferences,Microsoft