[PL] Prosty przekaz i dziennikarska wersja (XP SP3 i Internet Explorer)

Od czasu do czasu dzielę się z wami swoimi spostrzeżeniami na temat różnych artykułów jakie odkrywam w prasie.

Teraz zaciekawił mnie jeden taki w Computerworld, głównie przez złowrogo brzmiący tytuł: "Microsoft warns of IE7 lock-in with XP SP3".

Może projektuję i jestem przeczulony, ale sam tytuł jako szary użytkownik mógłbym odebrać jak "Nosz kurde to przez XP SP3 nie będę mógł mieć innej przeglądarki niż IE7?" (domyślnie, żadnego Firefoxa, Opery czy czego tam używam).

Nic bardziej mylnego, co dopiero można przeczytać w treści artykułu. Komunikat MS prawi o tym, że przy SP3 nie można posiadać innej wersji Internet Explorera niż 7 (nie można mieć niższej).

Dla mnie to naturalna konsekwencja, zwłaszcza, że to nie jest produkt, którego każdą kolejną wersję należy kupować. Dodatkowym argumentem jest fakt, że przeglądarka internetowa jest dosyć krytycznym "klientem internetu" pod kątem bezpieczeństwa, standardów jak i wielu innych czynników. Warto mieć najświeższą, stabilną wersję tej swojej ulubionej.

Przypomina mi to jeden wpis na blogu Franka Arrigo - mojego globalnego bossa, gry Frank prosił o aktualizację Internet Explorera z 6 w górę (bo głównie o to się rozchodzi).

Być może XP SP3 można było by nazwać kampanią "Save the developers" w wersji brute force. Być może.. jednak tytuł artykułu od razu zasugerował mi poszukiwanie większej sensacji. 

Jest to naturalne dla prasy i z jednej strony zdąrzyłem się już do tego przyzwyczaić. Wciąż jednak chyba podświadomie wychwytuję takie rzeczy :)

Technorati Tagi: Polish posts,Windows XP,Internet Explorer,babbling