[PL] Rok spod znaku Yahoo!

Jeżeli chodzi o kontrowersyjne tematy, z którymi - ja maluczki - musiałem się dosyć często konfrontować w zeszłym roku, to jako temat numer jeden mógłbym zaliczyć standaryzację formatu Open Xml.

Czy było w tym dużo merytoryki, czy też po prostu do niczego nie prowadząca dysputa na mity i argumenty anty-M$, dosyć często musiałem w tej czy innej formie uczestniczyć w wydarzeniach na polskim poletku.

Temat Open Xml bliższy jest wydaje mi się przeciętnemu Polakowi niż abstrakcyjna bardziej niż rzeczywista kwestia przejęcia Yahoo! przez Microsoft. Na początku tego roku jednak obstawiłem, że z takich mniej wdzięcznych tematów, z którymi z jednej strony jako pracownik Microsoft, z drugiej strony jako po prostu człowiek z krwii i kości będę musiał się borykać to właśnie temat Yahoo!

Temat jest, zarówno w prasie jak i w kuluarach, cały czas bardzo gorący. Mimo nieudanej próby przejęcia i delikatnego "step back" od strony najwyższych w firmie, w której pracuję coś mi się wydaje, że to co teraz tak sobie delikatnie wypisujemy jako firma w prasie to pewnie dopiero początek ciekawego roku spod znaku "Yahoo!".

Cokolwiek to znaczy.. oczywiście.

Tak luźniej, drugi z zakładów "o czekoladę" jaki podpisałem z Czartem w tym roku to fakt, że po wakacjach Nasza-Klasa.pl będzie miała znacząco malejącą charakterystykę rzeczywistego ruchu w serwisie.

Wydawało mi się, że już zdąrzyli się pochwalić 14M użytkowników. Teraz na ich stronie widze 11M. Gdzieś w kuluarach do mnie doszło, że ruch podobno generuje im "tylko" połowa z tych zarejestrowanych. Ciekawe jak za jakiś czas będą żonglować liczbami :)

Ciekawe też, co na to bukmacherzy :)

Technorati Tagi: Polish posts,babbling,Microsoft,internet