[PL] Rok zamknięty z lekką górką - czas na piknik?

Nie wszyscy pewnie wiedzą, ale w świecie Microsoftu istnieje wyraźne rozdzielenie pomiędzy rokiem kalendarzowym (CY) a rokiem fiskalnym (FY). Tym czym operujemy realizując nasze cele, od małych do tych globalnych na które patrzą inwestorzy z Wall Street, zamyka się właśnie w roku fiskalnym.

Lata fiskalne w MS rozpoczynają się 1 lipca danego roku i kończą się ostatniego czerwca roku następnego. Właśnie zakończyliśmy FY08, teraz zaczyna się FY09.

Wiem, że niektórzy z was są świadomi, bo z takich miłych i sympatycznych choć niestandardowych życzeń jakie ostatnio dostałem na maila były życzenia noworoczne z okazji nowego roku fiskalnego :)

W każdym razie FY08 się skończył i Microsoft opublikował swoje wyniki finansowe w zamkniętym już roku. Dostępne są tutaj:
http://www.microsoft.com/msft/earnings/FY08/earn_rel_q4_08.mspx. Rok udało się zamknąć z wynikiem $60.42B, czyli po naszemu 60 miliardów dolarów. Rok wcześniej osiągneliśmy wynik $51B, czyli krótki mówiąc mój pracodawca ciągle rośnie.

Jaki to ma wpływ na mnie i na moją pracę? Bezpośrednio pewnie nijak. Pośrednio tyle, że firma raczej dalej będzie agresywnie inwestować niż ciąć koszta - więc prace pewnie jeszcze też będę miał. Polski Microsoft także bardzo dynamicznie się rozwija, tak jak patrzę po ilości osób w biurze teraz, a ilu nas było w 2005 roku kiedy zaczynałem (i ilu osób kompletnie nie rozpoznaje, kiedy wcześniej miałem przynajmniej mgliste wyobrażenie jak się osoba nazywa, czym zajmuje, albo przynajmniej w którym jest dziale).

W każdym razie, swoje drobniejsze cele, które w jakiś tam sposób mam nadzieję na ten wynik się przekładają też zrealizowałem, co więcej muszę przyznać, że uwielbiam pracę z partnerami ISV w Polsce i mam nadzieję, że to co udało się w tym roku z mojej strony zapoczątkować w następnych latach będę skutecznie rozwijał, aby poziom współpracy także rósł. W tym roku, który się skończył większość swojej energii poświęcałem na to aby przekazywać wiedzę technologiczną partnerom w kontekście konkretnych projektów albo wizji projektów. Dużo z tych inicjatyw w tym momencie po waszej stronie jest cały czas w developmencie. Część już jest dostępna na rynku, albo lada moment będzie, więć jedno z bonusowych założeń jakie sam sobie obiecałem w tym nadchodzącym roku to zadbać o to, aby nie tylko te rozwiązania i aplikacje udało się skończyć i wprowadzić na rynek, ale i żeby były jak najlepiej widoczne.
Napewno będę się też starał pomóc wam w kompatybilności waszych aplikacji z najnowszymi produktami Microsoft jak: Windows Vista, Windows Server 2008 czy Office System. Więc jeśli potrzebujecie takiej pomocy to nie czekajcie aż do was dotrę, skontaktujcie się ze mną pierwsi.
Kolejne z działań jakie planuję na przyszły rok to oczywiście dalsza praca u podstaw w przekazywaniu wiedzy i informacji na temat najnowszych i niedługo nadchodzących technologii i produktów Microsoft.
Po wakacjach będzie MTS (Microsoft Technology Summit) 2008. Będę na tej konferencji, napewno będę opowiadał o platformie Dynamics, z perspektywy dewelopera. Co więcej, nie będę zdradzał. Zapraszam do śledzenia strony konferencji, wiadomości są przekazywane na bieżąco.
Generalnie FY09 zapowiada się bardzo interesująco już z tych informacji, którymi dysponuję w tym momencie. Praktyka zweryfikuje. Na ten moment jednak powoli się szykuję do wakacji i krótkiego odpoczynku na doładowanie baterii.

Od końca sierpnia zaś już coraz bardziej z pełną parą zabiorę się wykonywanie planów na FY09 i codzienną współpracę z partnerami ISV. Howgh!

Technorati Tagi: Polish posts,Microsoft,babbling