[PL] Witam w Nowym Roku

Witam was w Anno Domini 2009. Dwa tygodnie laby i praktycznie zero komputera. Założenia świąteczne dotrzymałem przynajmniej w kwestii dostępu do sieci. Zero czytania maili (z góry przepraszam jeśli Twój wciąż czeka na odpowiedź), zero interesowania się pracą, tylko rodzina, znajomi, spanie do dwunastej i śniadanie pod nosem. Jak to mawiał Jar Jar Binks (albo jego szef w Star Wars – Episode 1) – bomba super.

Wszystko co dobre jednak się kończy. Stęskniony za pracą i dużym miastem (byłem w dużo mniejszym rodzinnym) i szerokopojętą cywilizacją jestem z powrotem online.

Założenia na Nowy Rok? Mam swoje ;) nie będę wszystkich mówił na głos, natomiast w kwestii tego bloga, mogę powiedzieć czego napewno można się spodziewać w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Poniższe tematy będą dominujące raczej na 100%:
* Coraz więcej na temat Windows 7, trochę już nieśmiało zacząłem, natomiast im więcej będę mógł powiedzieć, tym więcej pojawi się tutaj. Chciałbym poruszyć wszelkie możliwe tematy od strony dewelopera.
* S+S i tematyka wokoło. Naturalna konsekwencja PDC08. Azure i banda będzie przeze mnie śledzona na bieżąco.
* VS10/.NET4.0 – jak tylko będzie w końcu co pokazać (stabilnie).
* UX/UI – Technologie związane z interfejsem użytkownika i tym, co można za jego pomocą dokonać w kwestii naszych subiektywnych doznań. Technologie są już na tyle dojrzałe, że moim zdaniem aż kusi, żeby wycisnąć z nich przysłowiowe siódme poty.
* Trochę wokoło programowania grafiki komputerowej. Związane bezpośrednio z powyższym punktem. Technologie, które do tej pory były zarezerwowane do produkcji gier i aplikacji multimedialnych szybko i bardzo przezroczyście przechodzą do aplikacji czysto użytkowych. Aby umieć je sprytnie i naturalnie połączyć z resztą najpierw trzeba napewno w ogóle umieć się tematu dotknąć. Na początek nic zaawansowanego (więc jak ktoś siedzi w temacie może się krzywić, natomiast jeśli ktoś się zainteresował jakiś czas temu WPF, a na słowo Pixel Shader krzywi się i nie ma za bardzo pojęcia jak temat ugryźć – to jest we właściwym miejscu).
* Dużo luźnych tematów dla uzupełnienia ja kto zwykle bywa. Tagi “babbling”, “geeks” czy “gaming” nie zostaną opuszczone. W końcu jestem “Tylko człowiekiem”, jak brzmi tytuł bloga. Zastanawiam się też czy nie przywrócić do życia artykułów zaczynających się od [EN]. Coraz więcej anglojęzycznych znajomych zaczepia mnie z pytaniem, czy prowadzę bloga? Dostają adres, zaglądają i dostaję szybki feedback: “boo.. it’s all Polish dude/mate/whatever”. To jest jeszcze otwarta kwestia, na którą potrzebuję najpierw znaleźć moce przerobowe :)

To napewno nie jest zamknięta lista tematów i pomysłów. Postaram się was zaskoczyć tyle razy ile to tylko możliwe i mam nadzieję, że kryzys mnie wcześniej nie zaskoczy, czego i sobie i wam na Nowy Rok życzę :)

Technorati Tags: Polish posts,babbling