MTS 2011: Ruszyły prace

Microsoft Technology Summit 2011Dla wszystkich zainteresowanych największą konferencją Microsoft w Polsce (i w regionie Europy środkowo-wschodniej również), czyli Microsoft Technology Summit (MTS), mam dobrą wiadomość - konferencja w tym roku również się odbędzie!

Postaram się na moim blogu przekazywać Wam ciekawe (i czasem może nieoficjalne) informacje na temat tej konferencji, a konkretniej przygotowań do niej i tego co się wokół tego będzie działo.

Mam nadzieję, że wielu moich czytelników będę miał okazję spotkać na miejscu :)

Terminy, miejsca, szczegóły

Dziś już mogę Wam powiedzieć, że konferencja odbędzie się 18-19 października w Warszawie. Czyli od zeszłego roku nie zmienia się tu nic pod względem czasu trwania konferencji oraz miasta (choć specjalnie napisałem "miasta" a nie "miejsca" ;) ).

Zmieni się natomiast liczba sesji i równoległych ścieżek. Chcemy z treściami na konferencji dotrzeć do 3 grup odbiorców:

  • programistów (programistów, architektów, bazodanowców, twórców stron www)
  • specjalistów IT (administratorów, inżynierów, bazodanowców)
  • osób biznesowych (podejmujących decyzje techniczne i biznesowe: TDM i BDM)

Każda z tych grup może liczyć na swoją ścieżkę tematyczną .

Są to na razie jedyne pewne informacje jakie mogę Wam przekazać (mimo, że nie są zbyt szczegółowe), ale wkrótce na pewno więcej się wyjaśni :)

Zespół MTS 2011

Dziś oficjalnie wystartował zespół przygotowujący tą konferencję (choć drobne przygotowania już miały miejsce chwilę wcześniej). Składa się z trochę mniejszej liczby osób niż do tej pory, ale są to osoby, które brały udział w tym lub podobnych projektach.

Moja rola trochę się zmieni w stosunku do tego co było 2 lata temu. Bo przypomnę, że dwa lata temu byłem odpowiedzialny merytorycznie za całość konferencji oraz za wszystkie inne elementy merytoryczno-techniczne (sesje, prelegentów, ask the expert, harmonogram, itp.).

Rok temu nie brałem praktycznie żadnego udziału w pracach zespółu MTS, a na samej konferencji pojawiłem się w roli prelegenta z dwoma sesjami. Było to dosyć ciekawe - bo zdecydowanie więcej czasu miałem i na przygotowania do sesji, ale też na rozmowy w trakcie MTS z wieloma osobami (czego nie mogłem zrobić 2 lata temu).

A kim będę w tym roku? Nie będę brał udziału w regularnych spotkaniach zespołu MTS (będę w tzw. extended team), ale mój udział będzie dosyć intensywny - będę wspierał merytorycznie całą ścieżkę dla specjalistów IT, i w jej ramach będę odpowiadał w całości za dobór prelegentów i sesji. Natomiast nie będę się zajmował żadnymi innymi elementami merytoryki (w tym ATE, harmonogramem, itp.)

Zapowiada się więc ciekawe (i znowu nietypowe!) podejście do MTS 2011 z mojej strony. Postaram się Was na bieżąco informować o tym co ciekawego słychać za kulisami przygotowań do MTS.

PS. Informacje podane powyżej nie są prima aprilisowym żartem :) Dodaję tak na wszelki wypadek, bo wiadomo jaki dziś jest dzień :)