Subskrypcja TechNet - co to jest?

Ostatnio ciągle gdzieś pisałem o subskrybcji TechNet (głównie przy tematach związanych z Vista SP1), a jednak rozmawiając z wieloma osobami - nawet tymi związanymi z Microsoft - uświadomiłem sobie, że niewiele osób tak naprawdę wie - co to jest.

No to będzie parę słów o czymś, co moim zdaniem jest rewelacyjne dla każdego IT Prosa. I co ważne - uważałem tak od dawna - zanim jeszcze zacząłem pracę w Microsoft.

Niby wszystko co dotyczy subskrypcji TechNet jest opisane na polskich stronach TechNet, ale jednak tam macie język oficjalny, korporacyjny. A tu chciałem w prostych słowach, na chłopski rozum pokazać Wam czym jest ta subskrypcja.

Moje podejście opierało się na informacjach jakie dostawałem do Was. Pozwolę sobię zacytować jednego z Was - Patryka, który wziął udział w programie IT Pro Momentum i na jednym z jego etapów otrzymał subskrypcję TechNet. A oto co napisał do mnie tuż po przyznaniu mu dostępu:

Wcześniej nie miałem nigdy do tego dostępu i jestem zaskoczony.

(...)

Jakoś cieżko mi uwierzyć, że ktoś mi daje tyle rzeczy za darmo i szukam w czym tkwi haczyk ;-)

I w sumie na jego pytanie odpowiedziałem prosto - nie ma haczyków w subskrypcji TechNet!

Jest to jedna z ciekawszych propozycji dla IT Prosów, którzy po jej wykupieniu (za około 400€) będą mieli dostęp do praktycznie nieograniczonej bazy oprogramowania Microsoft

To właśnie jest klu programu - dostęp do praktycznie wszystkiego co wypuszcza Microsoft.

I tak - jest to program dostępny dla każdego, czyli dowolna osoba może sobie wykupić taką subskrybcję!!!

Ja ponownie ponownie zacytuję Patryka:

W Benefits Portal mam dostęp chyba do całego waszego oprogramowania, w tym Windows Vista Enterprise, Windows Server 2008 Enterprise, Office 2007 itd. Itp.

Tak, oczywiście będziesz miał dzięki temu dostęp do najwyższych opcji w oprogramowaniu również tych w wersji Enterprise!

Czyli w prostych słowach - masz ochotę to ściągasz sobie (legalnie) Windows Vista 64-bit w wersji Ultimate. Nie musisz daleko szukać - wyszukiwarka wprost powie Ci gdzie to jest - wystarczy kliknąć, pobrać, wygenerować sobie samemu klucze do oprogramowania i to wszystko!

Później już możecie się cieszyć nowymi systemami operacyjnymi bez specjalnych limitów ilościowych. Czyli możecie sobie zainstalować 3, 5, 10 Vist i każda będzie miała swoje klucze!

No dobra - jest jeden "haczyk". Oprogramowanie to możecie wykorzystać tylko do testowania tego oprogramowania. No ale dzięki temu możecie spróbować prawie wszystkiego co mamy w naszych zasobach, za darmo, szybko, komfortowo i co najważniejsze - legalnie i bez ograniczeń czasowych.

Sami podejmijcie decyzję, czy warto poszukać pieniędzy na to, czy warto męczyć szefa, żeby postawił na taką "pomoc edukacyjną". Ja szczerze zachęcam do wykupienia tej usługi - w taki czy inny sposób.

Gdybyście mieli jakieś pytania - to zapraszam!

A teraz oficjalniej

Na koniec tylko krótkie, oficjalne teskty ze stron Microsoft:

Subskrypcje TechNet to pakiety narzędzi dla specjalistów IT korzystających na co dzień z rozwiązań Microsoft. Subskrybenci uzyskują bardzo wygodny dostęp m. in. do pomocy technicznej, oprogramowania, artykułów z bazy wiedzy, dodatków Service Pack, aktualizacji, narzędzi i opisów technicznych.

  • Subskrypcja TechNet Plus jest dostępna on-line
    Teraz produkty Microsoft możesz pobrać także z portalu TechNet Plus! Subskrybenci znajdą tam najnowsze wersje oprogramowania Microsoft, bogatą bazę wiedzy i porady dotyczące wykorzystania dodatkowych zasobów.
  • Dostęp do pełnych wersji oprogramowania Microsoft
    Subskrybenci TechNet Plus mogą pobierać pełne wersje oprogramowania Microsoft, bez ograniczeń czasowych. Pełna lista oprogramowania znajduje się tutaj.
  • Dodatkowe wsparcie techniczne dzięki TechNet Plus
    Subskrybenci TechNet Plus otrzymują dwa zgłoszenia incydentów do Pomocy Technicznej Microsoft o łącznej wartości $490 USD oraz 20% zniżki na każde dodatkowe zgłoszenie. Dostępna jest także pomoc na żywo poprzez chat i grupy dyskusyjne.