Wygraj klawiaturę Universal Mobile Keyboard

Jednym z ciekawych "efektów ubocznych" pisania przeze mnie tego bloga jest to, że czytają mnie też koleżanki i koledzy z pracy (pozdrawiam) :) Zdarza się, że czasem po napisaniu posta coś skomentują, zdarza się, że zapytają czy nie napisałbym o czymś z ich obszaru zainteresowań, ale czasem przychodzą też, żeby coś dać... Nie, nie dla mnie, ale dla moich Czytelników!

Tak stało się i tym razem, kiedy Łukasz przyszedł do mnie i powiedział, że mam fajnych czytelników, którzy chyba lubią sprzęt Microsoft :) I może warto byłoby tych czytelników nagrodzić ale też i zainteresować nowościami - zwłaszcza, że tych sprzętowych mamy naprawdę sporo i czasem ja sam ich nie ogarniam.

Powstał więc pomysł (początkowo z małą sondą na Facebooku), aby oddać w Wasze ręce sprzęt, którego nie ma jeszcze oficjalnie na polskim rynku. Otóż chodzi o bardzo fajną i magiczną klawiaturę Universal Mobile Keyboard.

Co to za klawiatura?

Universal Mobile KeyboardTo nasz pomysł na to, abyś mógł mieć i używać jedną klawiaturę do tabletu i smartfona. Na dodatek niezależnie od tego czy jest to urządzenie z Androidem, iPad, iPhone czy tablet z Windows. Klawiatura może obsłużyć 3 urządzenia - przełączanie obsługiwane jest malutkim przełącznikiem z ikonkami systemów. Komunikacja zrobiona jest przez Bluetooth.

Świetną sprawą jest to, że ma wbudowaną baterię, która na jednym ładowaniu wytrzyma... 6 miesięcy! Na dodatek nie trzeba się bawić w baterie, bo akumulator jest wbudowany i po prostu podłączamy do klawiatury kabelek miniUSB a ona się ładuje. A jak jesteśmy w podróży - to wystarczy szybkie doładowanie przez 10 minut, a klawiatura będzie wtedy działać przez cały dzień!

To co mi się spodobało - to że posiada obudowę (dzięki czemu chronimy klawiaturę podczas transportu), która jest jednocześnie podstawką dla naszych urządzeń - można w nią włożyć telefon czy tablet pod dwoma kątami nachylenia. Można ją też odczepić od klawiatury, dzięki temu można sobie np. odsunąć podstawkę dalej dla większego komfortu.

Cała klawiatura została pomyślana pod kątem mobilnej pracy - posiada kompaktową i lekką konstrukcję. Ale dzięki fizycznym klawiszom naprawdę bardzo wygodnie się z niej korzysta.

Nie będę więcej pisał - ale możecie sami doczytać sobie więcej na oficjalnej stronie (po polsku) oraz obejrzeć poniższy film :)

 

 

Aha - klawiatura dostępna jest w dwóch kolorach (czarnym i szaro-białym). Na rynku amerykańskim cena sugerowana to $79.95.

Jak wspomniałem - na rynku polskim nie jest jeszcze dostępna (powinna się pojawić w lutym), ale ja mam dla Was specjalny konkurs, gdzie przedpremierowo możecie zgarnąć jedną z dwóch takich klawiatur do testów!

Zostań testerem Universal Mobile Keyboard!

No i teraz najlepsza część - jak zostać posiadaczem takiej klawiatury? Razem z Łukaszem doszliśmy do wniosku, że z chęcią zobaczymy Waszą kreatywność związaną z tego typu sprzętem, który można wykorzystać na wiele różnych sposobów.

Waszym zadaniem więc będzie opisanie (w komentarzach do tego posta!) lub pokazanie (np. z wklejeniem rysunku, filmiku) w jaki sposób wykorzystalibyście w codziennej pracy i zabawie taką klawiaturę .

Zróbcie to w najciekawszy sposób - może być szalony, może być bardzo praktyczny, może być nietypowy - zaskoczcie nas :) Na pewno kreatywności Wam nie brakuje, więc pozostaje tylko chwilę się zastanowić.

Dodatkowe punkty

Finalną decyzję podejmie Jury w składzie Mariusz Kędziora (Technical Evangelist) oraz Łukasz Foks (Category Manager, Consumer Channels Group), ale chcemy też dodatkowy bonus zostawić w rękach moich Czytelników.

 System komentarzy na blogu umożliwia dawanie "plusów" poszczególnym komentarzom (zaznaczone w czerwonej ramce obok - znaczek daszka do góry ^) - więc je też chcemy wykorzystać.

Głosujcie więc na najciekawsze pomysły, zachęcajcie do zagłosowania znajomych - nie będzie to w 100% decydujące przy wyłanianiu zwycięzcy, ale na pewno weźmiemy to pod uwagę :)

Ramy czasowe

Czas na zgłaszanie Waszych propozycji jest od teraz do 1 lutego (23:59) . W zgłoszeniach nie liczy się czas, więc możecie na spokojnie pomyśleć jak to najlepiej zrobić - jedno słowo komentarza "chcę to!" może nie do końca być dobrym pomysłem :)

My w kolejnym tygodniu spotkamy się z Łukaszem, przejrzymy zgłoszenia, plusy na poszczególne pomysły i podejmiemy finalną decyzję o której poinformujemy maksymalnie do 8 lutego (a realnie pewnie wcześniej).

Moje zabawy z UMK

Ja miałem okazję się pobawić tą klawiaturą - efekt poniżej - wpięty iPad oraz Surface Pro 3 (niestety Androida żadnego pod ręką nie miałem). I naprawdę ciężko będzie mi z tym, że sam nie mogę wziąć udziału w swoim konkursie...

UMK - Surface Pro 3 i iPad

Zapraszam więc do zgarnięcia jednej z dwóch klawiatur!