10. ročník regionální soutěže Office 2015

Ve ctvrtek 3. prosince 2015 usporádala Mendelova strední škola, Nový Jicín, Divadelní 4, pracovište Dukelská 350, Šenov u Nového Jicína, ve spolupráci s Krajským zarízením pro DVPP a IC, Nový Jicín, príspevková organizace jubilejní 10. rocník regionální souteže Office 2015.

Soutež si kladla za cíl proverit znalosti informacních technologií žáku z 20 stredních škol celého kraje. Žáci museli absolvovat všechny tri cásti souteže (textový editor, tabulkový procesor a prezentacní program) ve verzi Microsoft Office 2013 a LibreOffice. Výsledky z jednotlivých cástí se secetly a urcily konecné poradí. Krome souteže jednotlivcu byla vyhodnocena i soutež tríclenných družstev.

Na zpracování každé cásti meli soutežící 30 minut. Zúcastnilo se 56 žáku ze všech koutu Moravskoslezského kraje, napríklad z Nového Jicína, Vítkova, Ceského Tešína, Bruntálu, Ostravy, Krnova, Orlové, Frýdku-Místku, ci Opavy.

Žáci na prvních osmi místech byli oceneni hodnotnými vecnými cenami od jednotlivých sponzoru, mezi než patrila laserová tiskárna, tablet, prenosný HDD, mobilní telefon, predplatné casopisu CHIP, odborné pocítacové knihy, cizojazycné slovníky, antivirové programy, technickou podporu a aktualizaci systému SAS, velmi oblíbené power banky, hifi sluchátka, kalkulacky, wifi routery, switche, flash disky a další zajímavé ceny.

Financne a organizacne se na této zajímavé akci pro nadané žáky stredních škol podílela Mendelova strední škola, mesto Nový Jicín, obec Šenov u Nového Jicína, Odbor školství, mládeže a sportu Moravskoslezského kraje a Krajské zarízení pro další vzdelávání pedagogických pracovníku a informacní centrum, Nový Jicín, p. o. Mezi vzácné hosty jsme privítali místostarostu mesta Nový Jicín pana Mgr. Pavla Rozbroje, starostu obce Šenova u Nového Jicína pana JUDr. Karla Tretinu a zástupce Moravskoslezského kraje paní Ing. Jana Trombíkovou.

Výsledková listina

Poradí

Jméno

Príjmení

Škola

1

Romba

Jakub

OA Ostrava-Mariánské Hory

2

Holík

Jakub

Strední škola teleinformatiky, Ostrava

3

Saranová

Ivana

Gymnázium Ceský Tešín, p. o.

4

Šandová

Zuzana

OA Ostrava-Mariánské Hory

5

Babišová

Hana

Gymnázium, Havírov-Mesto, Komenského 2, p. o.

6

Glogarová

Katerina

Mendelova strední škola, Nový Jicín, p. o.

7

Berger

Jakub

OA Ostrava-Mariánské Hory

8

Bohunovský

Jan

Strední odborná škola NET OFFICE Orlová, s.r.o.

9-10

Madzia

Martin

SPŠOAJŠ Frýdek-Místek

9-10

Smetana

Adam

Mendelova strední škola, Nový Jicín, p. o.

V souteži družstev zvítezili žáci Obchodní akademie Ostrava Mariánské-Hory, na druhém míste se umístila Mendelova strední škola z Nového Jicína a bronzový stupínek obsadila Obchodní akademie Ceský Tešín.

Sponzori akce: