V Praze proběhlo finále soutěže Office Arena 2013

Ve čtvrtek 9. května 2013 se v Praze konalo slavnostní celostátní finále soutěže Office Arena. Zúčastnilo se jej 30 nejlepších žáku a studentu z celé republiky.

Soutěže, v které museli žáci základních a středních škol dokázat své dovednosti v aplikacích Microsoft Office, se zúčastnilo více než 2 300 dětí. Po zdolání školních kol postoupili ti nejlepší do krajských kol, z nichž vyšlo 15 nejlepších žáku ze základních škol a 15 nejlepších studentu ze středních škol. Ti se za doprovodu svých učitelů zúčastnili celorepublikového finále v budově českého Microsoftu.

Soutěž má za cíl propagovat a zvýšit IT gramotnost mezi školní mládeží. „Je skvělé vidět mladé lidi, kteří se z vlastní iniciativy snaží zdokonalit v moderních informačních technologiích a dnes jsme tady viděli některé opravdu úžasné prezentace“,  říká Jana Knesplová, manažerka programu Partners in Learning, Microsoft CR.

„Tato soutěž je jednou z důležitých komponent dlouhodobé strategie společnosti Microsoft přispívat ke kvalitnímu modernímu vzdělávání. A protože vzdělání by mělo být bez hranic, rozhodli jsme se letos vnést do soutěže mezinárodní aspekt. Uspořádali jsme společné finále pro české a slovenské školy. A musím říct, že se to velmi osvědčilo – kromě toho, že se studenti, s nadsázkou řečeno, setkali s cizím jazykem, na který již nejsou moc zvyklí, hlavně se mnoho naučili od sebe navzájem.“

Ve finále měli studenti za úkol prezentovat výsledky zadaných projektu (mj. s česko-slovenskou tématikou), přičemž se kromě technického provedení hodnotila i další kritéria jako kreativita, prezentační dovednosti a zapojení různých moderních médií. Mnoho studentů využilo nástroje Windows Movie Maker k tvorbě vlastního videa, mnozí zapojili webové aplikace Office Web Apps či cloudové úložiště SkyDrive.

O výhercích rozhodovala porota sestavené ze známých odborníků v oblasti vzdělávání. Porotu vedl pan Ondřej Neumajer, konzultant vzdělávání, lektor, didaktik a popularizátor informačních a komunikačních technologií. Mezi porotci byl dále Karel Klatovský, autor mnoha knih a publikací o aplikacích sady Office, Aleš Skopalík z odboru školství, mládeže a sportu Zlínského kraje, Blanka Kozáková z vedení Krajského zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníku a Paula Okániková, manažerka programu Partneři ve vzdělávání na Slovensku.

Pro tři nejlepší z obou kategorií (ZŠ a SŠ) byly připraveny hodnotné ceny v podobě notebooku, herní konzole XBOX 360 s pohybovým senzorem Kinect či mobilní telefony Nokia Lumia. A zde jsou ti nejlepší, kterým srdečně blahopřejeme, a velice nás těší, jaké mladé talenty u nás v České (a Slovenské) republice máme.

Strední školy:

1 - Slovensko, Dušan Zis, Gymnázium sv. T. Akvinského, Košice
2 - Pardubický kraj, Klára Scholleová, Gymnázium Pardubice
3 - Moravskoslezský kraj, Veronika Karicáková, Gymnázium Olgy Havlové Ostrava

Základní školy:

1 - Kraj Vysočina, Aneta Dufková, ZŠ Nové Město na Morave
2 - Praha, Jan Folta, Gymnázium Jana Nerudy, škola hl. m. Prahy
3 - Kraj Vysočina, Jonáš Rosecký ZŠ Ždár n. S., Komenského

 

Oficiální web soutěže najdete na:http://www.soutez-arena.cz/