Aktualizace IE 10.0.9 na Windows Update

Zářijová kumulativní aktualizace zabezpečení aplikace Internet Explorer 6, 7, 8, 9, 10 a 11 je k dispozici na Windows Update. Opravuje deset zranitelností, které však byly včas nahlášeny před jejich veřejným odhalením. Nejvážnější zranitelnosti se týkají vzdáleného spuštění kódu, pokud uživatel navštíví webovou stránku útočníka. Ten pak může získat stejná práva, jako má uživatel.

Uživatelé se zapnutým UAC (řízení uživatelských účtů) jsou proti napadení lépe chráněni. Aktualizace je na Windows Update, takže není potřeba podnikat žádné zvláštní kroky, pokud máte povoleny automatické aktualizace. V opačném případě doporučuji věnovat se nasazení této aktualizace co nejdříve, protože nejohroženější jsou systémy v době mezi zveřejněním zranitelnosti a instalací bezpečnostní aktualizace.

Aktualizace je na klientských Windows hodnocena jako kritická a na Windows Server jako doporučená. 

Vyšla také aktualizace Adobe Flash Playeru pro Internet Exploreru 10, která je taktéž hodnocena jako kritická. Více informací se dočtete v bezpečnostních bulletinu MS13-069 a v článcích technické podpory KB2870699 a KB2880289.

- Václav Dajbych, MSP