Aktualizace IE 11.0.7 na Windows Update

Dubnová kumulativní aktualizace zabezpečení aplikace Internet Explorer 6, 7, 8, 9 a 11 je k dispozici na Windows Update. Opravuje 6 potencionálně nebezpečných chyb, které však byly včas nahlášeny před jejich veřejným odhalením. Nejvážnější zranitelnosti se týkají vzdáleného spuštění kódu, pokud uživatel navštíví webovou stránku útočníka. Ten pak může získat stejná práva, jako má uživatel. Obsahuje také nový režim kompatibility.

Uživatelé se zapnutým UAC (řízení uživatelských účtů) jsou proti napadení lépe chráněni. Aktualizace je na Windows Update, takže není potřeba podnikat žádné zvláštní kroky, pokud máte povoleny automatické aktualizace. V opačném případě doporučuji věnovat se nasazení této aktualizace co nejdříve, protože nejohroženější jsou systémy v době mezi zveřejněním zranitelnosti a instalací bezpečnostní aktualizace.

Aktualizace je pro klientské Windows hodnocena jako kritická a pro Windows Server jako důležitá. Internet Explorer 10 zasažen není. Jedná se současně o poslední aktualizaci pro Internet Explorer 6, který s námi byl dlouhých 12 let.

Verze 11.0.5 a 11.0.6 byly přeskočeny a nikdy nevyšly. Souvisí to s větší váhou této aktualizace. Zavádí totiž funkci Režim podnikové sítě, což je kompatibilní režim pro aplikace napsané pro IE 7 a 8. Zapíná se přes Skupinové politiky.

Vyšla také aktualizace Adobe Flash Playeru pro Internet Exploreru, která je hodnocena jako kritická.

Více informací se dočtete v bezpečnostních bulletinech MS14-018, APSB14-09.

- Václav Dajbych, MVP