Bezpečnost: Nové produkty na obzoru aneb na co se můžeme těšit

Na cestě za uceleným řešením pro bezpečnost udělal Microsoft další kroky. Pro skeptiky je to jen vzdálená budoucnost. Pro optimisty (jako jsem já) se blíží novinky v netrpělivém očekávání J. V každém případě bude budoucnost zaměřena na zabezpečení celého prostředí, od klientů až k hranici sítě.

Pojďme se ve zkratce podívat na to, o čem je zde řeč:

· Předpokládám, že všichni víte o uvolnění první beta verze nového firewallu od Microsoftu. Jde o Microsoft Internet Security and Acceleration (ISA) Server 2006 Beta. Získat jí můžete zde www.microsoft.com/isaserver. Poslední verze integrovaného řešení pro firewall, VPN a web cache je zaměřena na velmi úzkou kontrolu a ochranu prostředí Microsoft serverů, klientů a aplikací. V heterogenním prostředí umožňuje spolupráci s LDAP službami, integraci s ne-Windows klienty a mnoho dalších věcí.

· Microsoft získal produkt pro filtrování webového obsahu od společnosti FutureSoft. Jde o produkt DynaComm, který umožňuje pokročilé filtrování obsahu webových stránek a řízení přístupu k internetu, FutureSoft zůstává dál samostatnou společností, Microsoft zakoupil jen technologii použitou v DynaComm.

· Beta verze antivirového systému Antigen for Exchange. Microsoft Antigen je antivirové a antispamové řešení pro Microsoft Exchange a další SMTP servery. V současnosti byl zaslán vybraným zákazníkům pro beta testování. Na trh by měl být uvolněn během následujících 6 měsíců. U nás – pro Vás - připravujeme školení, prezentace, semináře a hands-on laby.

· Velmi ranná beta produktu Microsoft Client Protection. Nový bezpečnostní produkt, který je určen k ucelené ochraně desktopů, laptopů a serverů je k dispozici vybraným zákazníkům. Dovedete si představit jeden software určený pro ochranu před viry, spyware a dalšími problémy, který bude centrálně spravován a aktualizován? Navíc bude velmi těsně integrován s klientem Windows? Já ano J Veřejná beta verze bude k dispozici na podzim tohoto roku (2006) a finální verze je plánována na konec roku 2006.

- Láďa -