Co IT-týden dal: nová tvář a fotografie

..aneb jak jsme lokálně fotili kampaňový banner.

Irena > Padlo rozhodnutí, že začneme propagovat Windows 8 Hackathony. Chvíli jsem hledala v naší interní mediabance vhodný obrázek, který bychom mohli použít pro účely banneru. A protože se mi pohledný vývojář řehtající se do svého notebooku nezdál příliš věrohodný a použitelný pro naše účely, dospěla jsem k názoru, že vytvoříme autentickou fotku vlastními silami. Ehm…

Jako figuranta jsem oslovila Štěpána Bechynského. Říkala jsem si, že jako vývojář by mohl mít ten správný výraz, správnou řeč těla. Požadavek zněl jasně: „Štěpáne, zatvař se tak, jak se tváříš, když programuješ.“ A tak vznikla první fotka.

DSC_0947

Řehtající se (pohledný) programátor byl sám o sobě moc, ale Štěpánova kreace, byť autentická, byla přecijen trochu… moc. Rádi bychom, aby vývojáři na banner kliknuli, a ne aby je odradil. První fotka zkrátka neprošla.

Čili znovu: „Štěpáne, zatvař se tak, jak se tváří programátor, kterému to jde, a ne tak, jak se u toho tváříš ty.“ Vznikla tedy druhá fotka, podle mého názoru velmi dobrá a použitelná. Bohužel si Štěpán všiml, že jsem mezitím stihla na okno za něj proaktivně nalepit logo SkyDrive a zřejmě s tím nebyl spokojen: „No to tam nechci, kazí mi to profil, sundej to!“

Následovalo dlouhé a emotivní přemlouvání, kdy jsem na Štěpána jemně přitlačila: „Říkám Ti, že to logo tam bude!“ Štěpán nakonec rezignoval. A fotka se cvakla.

DSC_0953

Pak už stačilo jen 45 intenzivních minut KFLho úprav v nejmenovaném editoru a finální fotka byla připravena pro použití. Výsledek můžete ohodnotit sami.

hh425300_Hackaton1a(cs-cz,MSDN_10)

 

P.S. - Pro navození pohodové nálady a dojmu klidného pracovního prostředí programátora jsem ještě chtěla na fotografii použít krásnou květinu, ale nakonec jsem podle pořekadla „Nedráždi hada bosou nohou“ od tohoto záměru raději upustila. A přitom by tam Štěpánovi tak slušela!

clip_image008

KFL > Blíží se nám Tech Days, takže přípravy vrcholí, řeší se všechno možné a nemožné, mírná nestíhačka, zkrátka klasické předkonferenční šílenství. Do toho všeho shonu a činností si takhle včera přišla Iren, že potřebuje vyfotit Štěpána na banner. A že je všechno připraveno.

Nebylo. Když pominu fakt, že scéna byla neučesaná a plná artefaktů, které na banner nepatří, spočíval hlavní problém v neochotě figuranta nechat se rozumně vyfotit. Než abych to popisoval, vyrobil jsem tenhle všeříkající strip.

stepan_strip

Nakonec se to jakžtakž povedlo. Nemáme na obrázku sice (prý pohledného) juchajícího programátora, ale zase máme téměř fotku ze života. A to se počítá ;).

Hezký víkend a pokud ještě nemáte lístky na Tech Days, kupte si je. Zbývá posledních pár míst.
- Irena, KFL a Kanty