Co IT-týden dal: zima je tu a s ní i vánoční soutěž!...a srny

KFL > Tento týden byl díky svátku kratší, ale to neznamená, že by nebyl zajímavý. Kupříkladu včera se mi podařila nevídaná věc. Tedy – není to nic, čím bych se musel notně chlubit, ale klidně se prásknu přes uši a přiznám to. Na WUG meetingu v Hradci Králové, kde jsem měl přednášku na téma Hyper-V, jsem nějak špatně manipuloval s časem. Rozumějte – prezentace má zhruba 110 slidů, k tomu malé demo, a když počítáme standardní 2-3 minuty na jeden slide, vychází nám to na velmi dlouhou dobu, dramaticky překračující standardní rozsah WUG setkání. A protože jsem toho chtěl stihnout co nejvíce, tak jsem mluvil svižně. A tady vznikl problém. Jel jsem tak svižně, že jsem celou prezentaci zvládnul za 75 minut. Tedy v první půlce WUG meetingu. Ještě, že bylo pár dotazů z publika.. Trochu ostuda :(, omluvil jsem se, ale zase vím, co vylepšit pro příště..

Ale k té soutěži .. letos to bude víceméně dost jednoduché, minimálně ze strany zadání. Loni jsme řešili nepříliš komplikovaný rébus, letos na to půjdeme jinak a dáme zabrat kreativním buňkám našich čtenářů..

Zadání:
Napište co nejlepší / nejzajímavější / nejvtipnější / nejoriginálnější text, který bude obsahovat slova Vista, Internet Explorer 8 (či IE8), SQL, Windows, Server, 2008, Hyper-V, Forefront či System Center, a to vše na melodii písně Sladké mámení od Heleny Vondráčkové (notoricky známé, leč příklad můžete najít třeba tady). Jinými slovy – přetextujte Sladké mámení tak, aby text byl zaměřený IT směrem s výše jmenovanými termíny (už jsme o podobných výtvorech psali).

Kreativní výtvory zasílejte na mou e-mailovou adresu karel.florian(at)microsoft.com
nejpozději do 15. prosince 2008, 15:00 hod. ,
abychom měli čas všechno do pátku 19-ého vyhodnotit!

A teď pozor!
Soutěž je primárně o textech, ale pokud si dáte tu práci, že text nazpíváte (ať už jakkoli – rap, opera, jazz, mluvené slovo; s doprovodem hudebního nástroje či podkresem originálu), budete odměněni za snahu speciální malou cenou a navíc drobně zvýhodněni v celkovém hodnocení.

Dodané texty subjektivně posoudí nestranná porota ve složení KFL, Tomáš a Radim, plus nová posila, která do našeho týmu dorazí prvního prosince.

V soutěži máme připraveno 5 příjemných cen (pevné disky, flashky, trička apod. – budeme specifikovat později :), které obdrží autoři pěti nejlepších výtvorů, jež do 19.12. vybereme. Vítězové budou oznámeni v sérii Co IT-týden dal a když vše půjde dobře, obdrží své ceny ještě do Vánoc :).

Tak už to dál ani nečtěte :) a tvořte - těšíme se!

Tomáš > Jasně, nečtěte vůbec nic, KFL se vypsal a já mohu tak akorát popřát pěkný víkend (:o))).

Včera jsem shodou okolností byl na WUGu s KFL také, a že by nějak návštěvníci trpěli Karlovým strachem z krátké prezentace, to se rozhodně nedalo říci. Cestou nazpět jsme málem srazili srnku, štěstí, že protijedoucí auto osvětlilo včas silnici před námi, čímž se jaksi znenadání vyklubala před námi silueta srnky, jež stačila včas utéci. Já, jakožto řidič v té fázi, jsem samozřejmě briskně zareagoval - tedy šlápnul na brzdu asi 5 vteřin poté, co mi došlo, že jsme mále přivezli na kapotě vysokou. Inu, není nad rychlé reakce (KFL vše přešel s ledovým klidem a nenápadnou poznámkou o večeři). Proto s ohledem na nadcházející hrozbu stran počasí a lačné srnky (zřejmě s ochotou se nechat přejet a sníst) přeji klidný víkend.

Přejeme příjemný víkend, byť prý má být jakási hrozivá zima..
KFL + Tomáš a Radim (kdesi na cestách v zemi větrných mlýnů)