Důležité změny v Office 365

Sjednocení Yammer sítí

Yammer od 26. září 2018 přestane podporovat více sítí pod jedním Office 365 předplatným. Všechny vaše sítě budou sloučeny pod mateřskou síť. V průběhu tohoto procesu nebude dostupný obsah ze sítí. Doporučujeme zálohu dat před migrací. Více informací zde.

Změny v IP adresách a publikování URL

2.10.2018 bude zastaveno publikování IP adres a URL ve formátu HTML, XML a RSS. Nový formát REST je už nyní k dispozici. Více informací naleznete zde.

Novinky v SharePointu

Nedávno se v SharePointu objevilo několik nových funkcí. Jedná se o vytváření novinek z domovské stránky SharePointu, přidávání stránek do Microsoft Teams, automatické publikování novinek do Microsoft Teams, vytváření a posílání informativních emailů, měření dopadu článků. Více informací o novinkách najdete zde.

Změny v sociálních funkcích v SharePoint Online

V červnu 2018 bude firemní feed ve stávajících předplatných SharePointu Online nastavený pouze na režim pro čtení. Pro nová předplatná už nebude vůbec k dispozici. Jako náhradu je možné použít Team News nebo Yammer.

Integrace Planneru do kalendáře

V Outlook kalendáři je možné importovat úkoly z Planneru přes iCalendar. Je možné vybrat konkrétní plány nebo konkrétní úkoly. Více informací zde.

Novinky v Microsoft Teams

Na základě zpětné vazby bylo do Microsoft Teams přidáno několik novinek. Například automatické přidání kontaktů ze Skype for Bussines, synchronizace stavu uživatele (k dispozici, nedostupný, …) mezi Teams a Skype for Bussines nebo přidání kohokoliv jako hosta. Celý seznam novinek je k dispozici zde.

Nové typy dat v Excelu

V Excelu přibily nové typy dat, které jsou připojené ke cloudu. Zatím se to týká dat spojených s akciemi a geografií. Například excel rozpozná, že France je země a nabídne například populaci nebo HDP. Více informací naleznete zde

Web Studio pro PowerApps

Pro vytváření PowerApps aplikací je nově možné použít studio ve webovém prohlížeči. Více informací zde.

Novinky v Microsoft Flow

V jarní aktualizaci Microsoft Flow je několik nových funkcí, například bohatší možnosti pro autory flowů, integrace s aplikacemi pro business a další. Celý seznam najdete zde.

 

Matěj Borský, TheNetw.org