MAP Toolkit 9.1 k dispozici ke stažení

Microsoft Assessment and Planning (MAP) Toolkit je nástroj pro neinvazivní provedení inventarizace, kalkulace nasazení a reportingu v prostředích, ve kterých se uvažuje o migracích či konsolidacích. MAP Toolkit po nasazení do firemní sítě nejprve provede inventarizaci stávajících prostředků a sběr dat, na základě těchto dat pak navrhne optimální cestu pro migraci.

MAP Toolkit 9.1 můžete zdarma stahovat z Microsoft Download Centra, pro podrobnější informace o novinkách, nasazení a použití mrkněte na knihovnu TechNet, případně na TechNet Wiki.

Mezi hlavní novinky verze 9 patří přidání podpory pro Windows Server 2012 R2 a Windows 8.1, takže v rámci Discovery procesu se vám oba tyto operační systémy korektně zobrazí. U Windows Serveru 2012 R2 se to týká i virtualizační platformy Hyper-V, kde je jednak reportována správná verze hypervizoru, jednak můžete Windows Server 2012 R2 určit jako hostitele pro virtuální počítače. Vylepšení se dočkala i část SQL Server Discovery, která kromě dalších vylepšení nyní zahrnuje i verzi SQL Server 2014.

- Kanty