Microsoft Security Essentials v novém

O vlastnostech a funkcích bezplatného bezpečnostního produktu z dílen společnosti Microsoft se zde již podrobně rozepsal Ondřej Ševeček a tak nyní pouze krátce upozorním, že v posledních dnech vyšla jeho další finální verze s číslovkou 2.0.0657.0, která přináší několik zásadních novinek:

  • Nový systém rezidentní ochrany, který opět zlepšuje míru detekce nových hrozeb a jeho příjemnou vlastností je stále nízké vytížení (z dosavadních zkušeností dokonce ještě nižší než u předchozí verze) systémových prostředků při jeho činnosti.
  • A především pak Network Protection System, který poskytuje ochranu v reálném čase v rámci síťového připojení. Ta je závislá na Windows Filtering Platform a tuto novinku si tedy musí nechat ujít majitelé starších Windows XP, které ji neobsahují.
  • Propojení s Windows Firewallem, jehož stav je při instalaci kontrolován a je doporučeno jeho zapnutí.
  • Možnost nastavit omezení využití procesoru v rámci naplánovaných kontrol celého systému.

mse

Budoucí majitele nové verze Windows Home Server (kódové označené „Vail“) jistě potěší, že i na něj lze bez problému tento antivir nainstalovat a provozovat. Nicméně oficiálně (a licenčně) jsou podporovány pouze klientské operační systémy Windows XP, Vista a Windows 7 (mimo edice Enterprise) a samozřejmě Windows XP Mode. Při instalaci je ověřována pravost systému Windows a deaktivován Windows Defender, starší verzi MSE není nutno odinstalovat, bude aktualizována, následně je vyžadován restart.

Pokud nechcete čekat, až Vám Microsoft Update nebo MSE nabídne aktualizaci, stahovat Microsoft Security Essentials můžete snad již dnes z následujících odkazů:

Windows XP, Vista, 7 – 32 bit (CZ) Windows XP, Vista, 7 – 64 bit (CZ) Windows XP, Vista, 7 – 32 bit (ENG) Windows XP, Vista, 7 – 64 bit (ENG)

- Petr Vlk (WUG Písek)