Novinky v aktualizaci IE 11 - i pro Windows 7

Aktualizace Internet Exploreru 11 v rámci Windows 8.1 Spring Update bude dostupná také pro Windows 7 a bude součástí Windows Phone 8.1. Je k tomu totiž dobrý důvod. Internet Explorer dostane Enterprise Mode, což je vylepšený režim kompatibilního zobrazení, který jde spravovat přes Group Policy. Windows Phone 8.1 bude mít zase úsporný režim, který bude stahovat jen relevantní obsah stránky. Ušetříte tak mezi 60 a 80 procenty stažených dat.

Windows 8.1 Spring Update je v podstatě Service Pack. Z nějakého důvodu i tento pojem podlehl módnímu trendu, ale budiž. Fakt je, že Internet Explorer má novou funkci takového významu, která byla dříve uváděna v rámci servisního balíčku nebo nové verze Windows.

Enterprise Mode pro Internet Explorer(EMIE) přináší vylepšené kompatibilní zobrazení. Čím se tedy vyznačuje?

  • User agent string předstírá IE 8.
  • K ActiveX kontrolám se prohlížeč tváří jako IE8.
  • Podpora zastaralých funkcí, jako například CSS Expressions.
  • Pre-caching a pre-rendering jsou vypnuté.
  • Emulace chování IE7 pro stránky cílené na IE7.
  • 8 krát rychlejší JavaScript než v IE8.

Enterprise Mode je ve výchozím nastavení vypnutý. Zapíná se dvěma záznamy v registru, které se dají vytvořit i přes GPO. První určuje, zda se do tohoto režimu bude moct přepnout uživatel ručně. Druhý ukazuje na XML soubor, který obsahuje seznam stránek, které se mají v Enterprise Modu zobrazit přímo.

image

Enterpsise Mode pro Internet Explorer 11 pomáhá podnikům používat moderní operační systém Windows 8.1 nebo cloud služby jako Office 365spolu se zachováním kompatibility s interními aplikacemi bez nutnosti jejich rozsáhlých úprav.

Windows 8.1 Spring Update je k dispozici ke stažení pro předplatitele MSDN a TechNet. Na Windows Update se objeví 8. dubna spolu s aktualizací IE 11 pro Windows 7.

Mějte na paměti, že bezpečností aktualizace pro Windows 8.1, které vyjdou 13. května, bez této aktualizace nepůjdou nainstalovat.

- Václav Dajbych, MVP