OneDrive pro firmy umožní obnovit až 30 dnů staré soubory

Nejnovější funkce ve OneDrive pro firmy umožňuje obnovit všechny soubory v čase za posledních 30 dnů. File restore, tak jak se nová funkce nazývá, poskytuje detailní přehled o veškerých změnách, kdo je udělal a kdy, a následně dokáže vrátit celý OneDrive do stavu před změnami. Toto se hodí v případě náhodného smazaní uživatelem, požkození souborů nebo po malware útoku. Pokud koncový uživatel zjistí, že mu chybí některé soubory, může toto provést sám bez nutnosti zásahu administrátora.

Tato funkce je vytvořena pro obnovení většího počtu souborů. Pro obnovení jednotlivých souborů je možné použít obnovení smazaných souborů nebo obnovení předchozí verze souboru.

Funkce je vypouštěna postupně mezi uživatele a organizace. Je možné ji najít jako Restore your OneDrive v nastavení OneDrive. Je zde na výběr několik předvoleb, anebo celková časová osa za posledních 30 dnů, která obsahuje detailní pohled všech změn a posuvník se kterým se „vrátíte zpět v čase“.

File Restore se nachází v nastavení OneDrive jako Restore OneDrive.

Je možné vybrat si přednastavenou hodnotu, nebo si zvolit vlastní datum a čas.

Vlastní datum se nastavuje posuvníkem a pod ním se vybírají konkrétní změny, které se mají obnovit.

Nakonec je potřeba vše potvrdit a soubory budou obnoveny do požadovaného stavu.

 

Pro správné fungování je potřeba mít zapnutou historii verzí, aby OneDrive mohl obnovit předchozí verze. Také nelze obnovit soubory, které již nejsou v koši. Detailnější informace naleznete v oficiální dokumentaci.

 

- Matěj Borský, TheNetw.org s.r.o.