Setkání Windows User Group – duben 2019

Není to žádný apríl, na měsíc duben se nám přednášek urodilo vskutku nemálo. Těšit se můžete na témata licenční, bezpečnostní, ale především vývojářská.

Zlín - .NET [Core] Memory Internals
3. dubna 2019 - Robert Haken
Jak funguje paměť v .NET? Ukázky s pomocí WinDbg. Systém typů, zásobník, halda, Garbage Collector.

Brno - Zbaví nás cloud starostí s licencemi?
9. dubna 2019 - Darina Vodrážková
Jak koho! Taková je nejpřesnější odpověď. Chcete tušit, kde si v té hře na komplikace zjednodušování stojíte vy? Shrneme principy, nejčastější modely, nejvýznamnější výjimky, zavadíme o licenční intimity hybridního prostředí – a kdo to všechno vydrží, ten se může i ptát.

Praha - Offline útoky na Active Directory (a obrana proti nim)
11. dubna 2019 - Michael Grafnetter
Obmedzenie prístupu k pevným diskom doménového radiča bolo vždy dôležitým aspektom bezpečnosti Active Directory. Táto úloha sa však v dnešnej ére virtualizácie a cloud computingu stáva čoraz zložitejšou. Na tejto prednáške nám Michael Grafnetter načrtne nekonečné možnosti, ktoré by sa otvorili záškodníkom tým, že získajú prístup na čítanie a zápis na fyzický alebo virtuálny disk doménového radiča, ktorý obsahuje jeho databázový súbor ntds.dit. Budete svedkami offline resetu hesla, zmeny členstva v skupine, vloženia histórie SID, zneužitia záložných kľúčov DPAPI, alebo koreňových kľúčov KDS. Diskusia bude samozrejme venovaná aj možnostiam detekcie a obrane proti takýmto útokom. Ako bonus uvidíte aj obnovu doménového kontroléru z databázového súboru za využitia zmienených techník.

Olomouc - Co čekat ve světě .NETu v roce 2019
25. dubna 2019 - Jiří Činčura
Pojďme se společně s Jirkou Činčurou podívat co nás čeká (a asi ani nemine) za novinky a změny ve světě vývoje .NET aplikací v tomto roce. Představíme si praktický dopad jednotlivých novinek z různých pohledů, jejich očekávanou časovou dostupnost i jak se na jejich příchod již nyní připravit.

Praha - Nasazení WSUS a příklady použití GPO ve firmě
25. dubna 2019 - Bohuslav Frk
Přednáška probere nejčastější problémy při nasazování WSUSu a konfiguraci doménových stanic pomocí GPO.

Brno - .NET Tooling Deep Dive: MSBuild & NuGet
30. dubna 2019 - Martin Andreas Ullrich
Tooling is essential to the way we are building our applications, so let’s explore how to use the tools of the .NET ecosystem to improve our development process.

- Petr Vlk (WUG, MVP, KPCS CZ)