Setkání Windows User Group – září 2018

I se začátkem školního roku pokračuje dobrovolná večerní výuka IT odborníků a vývojářů na akcích Windows User Group. A nyní nejen Windows, ale i Azure! Představujeme novou Azure User Group!

Proč jsme založili Azure User Group? Neustále roste poptávka po cloudových tématech a nechtěli jsme dedikovat polovinu přednáškové kapacity poboček WUG (typicky 2 přednášky měsíčně) čistě cloudovým tématům a omezit tak bohatou škálu témat, kterým se na WUG věnujeme.

Proto jsme založili AUG jako naši dceřinou komunitu, o kterou se budou starat jiní organizátoři a bude se věnovat čistě cloudovým tématům. Pro vás se tím nic nemění, její akce jsou naše akce, naleznete je proto vždy zde na webu, kde se na ně také můžete registrovat (preferujeme, nemusíte se pak registrovat na Meetupu AUG), stejně jako zde naleznete pořízené videozáznamy.

A na jaké akce se tedy těšit v měsíci září?

Brno - Serverless on Azure
19. září 2018 - Simona Cotin
Jak provozovat serverové služby bez serveru? Představíme si migraci nejedné takové služby do prostředí Azure Functions.

Brno - Microsoft SQL Server na Linuxu
25. září 2018 - Marek Chmel
MSSQL na Linuxu?! Jedná se o stejný SQL Server jako ten, který běží na Windows? Z pohledu DBMS produktu ano, z pohledu na celý balík doprovodných služeb Microsoft SQL Server už ne. Nasazení, správa a vysoká dostupnost jsou také trochu odlišné. Těžko se nám bude nasazovat WSFC cluster, když jej na Linuxu nemáme k dispozici. Jak to tedy řešit? To se dozvíte na přednášce.

- Petr Vlk (MVP, KPCS CZ, WUG)