Soutěž končí už zítra aneb zvládáte? (aktualizace)

Naše soutěž běžící od minulé středy se pomalu chýlí ke konci. Za tu dobu zde na blogu vyšly tři hádanky/úkoly, které jste měli vyřešit. Protože je jasné, že ne každý dal řešení napoprvé, přinášíme jednu malou nápovědu, která je společná pro všechny rébusy (i ty, které teprve vyjdou zítra). Tou nápovědou je fakt, že písmeno Q a jeho hodnota či popis je v zadáních míněno jako hledání, tj. to, co máte najít, identifikovat či vyhledat. Hodnota je obvykle důležitá či klíčová pro vyřešení hádanky, byť se nemusí vždy rovnat řešení.

Tak, to by z nápověd zatím stačilo, další vyjde zítra ráno a bude obsahovat tip pro včerejší zadání (které, jak se zdá, zatím dalo všem nejvíc zabrat, ačkoli se mně zdálo úplně nejjednodušší, byť jsem ho dával dohromady přes hodinu :).

Ale abyste neřekli, že vás tu jen trápíme, dnešní úkol bude opravdu velmi jednoduchý a tentokrát bez definované hodnoty Q. Dalo by se říct, že tato hádanka svým způsobem trochu napovídá na tu včerejší ;).

Doplňte větu správnými písmeny:

Před rokem a něco     _ e      _ _ n _ _ _      _ _ _ e     _ _ _ h _ e _      _ _ _ _ _ e    _ _ _ _.

Nápověda:

  • 2-2-2-1-2-0-0: Hlavním edukátorem atmosférických změn delegovali Jána Zákopčaníka.
  • 2-2-3: Vyndáme puklý knedlík.
  • 1-2-1/5-1-0-0-2: Tramvaje mívaly nástupní schůdky úzké, obzvláště 13ka.
  • 0-0-0-0-0-0: Nehledejte v tom hlavně žádnou vědu :).

A nepište mi, prosím, že to bylo moc jednoduché ;).

- KFL

P.S. - Zjistil jsem ve svém zadání chybu - omlouvám se. Hádanku jsem upravil, resp. zjednodušil výsledný stav tak, aby vás to nemátlo.