TLS 1.2 podmínkou pro Office 365

Pravidelně vás informujeme o důležitých změnách, které se týkají online služeb Office 365. V minulosti například ukončení podpory pro RPC over HTTP, tedy Outlook 2007. Nyní chceme upozornit na další, nikoliv kosmetickou změnu. Většiny zákazníků se ovšem nedotkne, ale je lepší býti připraveni.

K 1. březnu 2018 budou služby Office 365 vyžadovat pro připojení klienta protokol TLS 1.2 nebo novější. Bude tedy ukončena podpora pro starší verze TLS 1.0 a TLS 1.1. Drtivá většina uživatelů používající moderní operační systém a aktualizovaný internetový prohlížeč tuto změnu nezaznamená.

Firemní IT oddělení by ale měla prověřit, zda všechny klientské stanice, operační systémy, používané verze prohlížečů, servery, proxy, firewally a audio i videokonferenční zařízení používající Skype for Business korektně podporují a používají právě TLS 1.2. Především se bude jednat o servery, na kterých běží role AD FS, Azure AD Connect.

Tato změna je nyní rozesílána administrátorům služeb Office 365 v rámci administračního centra. Před samotnou změnou bude zobrazeno i upozornění, zda služby detekuji klienty používající starší verze protokolů. Podrobnější informace najdete v článku Preparing for the mandatory use of TLS 1.2 in Office 365 případně u poskytovatele předplatného Office 365 nebo servisního partnera.

- Petr Vlk (KPCS CZ, WUG)