Virtuální laby na téma správa mobilních zařízení

Pokud jste někdy zaslechli zkratku EMS, už pravděpodobně víte, že jde o licenční balíček, ve kterém můžete pořídit vše potřebné pro práci s mobilními zařízeními ve firemním prostředí. Technicky konkrétněji v EMS balíčku najdete Azure Active Directory Premium pro práci s identitami, Azure RMS pro ochranu firemních dat a Microsoft Intune pro správu mobilních zařízení (to vše nasaditelné a provozovatelné nejen pro zařízení s OS Microsoft, ale i pro Androidy či iOS).

O správě mobilních zařízení, stejně jako o Azure službách, si můžete přečíst více přímo na českém TechNet blogu. Pokud si EMS sadu technologií budete chtít vyzkoušet, budete potřeboval labové prostředí. A to je něco, s čím vám mohou pomoci TechNet Virtual labs.

Na TechNet Virtual Labs byly nedávno dány veřejně k dispozici laby, které jsou přesnou kopií labového prostředí využívaného během našich celodenních IT Camp workshopů. Nic vám již tedy nebrání vyzkoušet si následující lab scénáře:

V rámci virtuálních labů dostanete k dispozici kompletní sadu virtuálních strojů, která simuluje stávající firemní prostředí, jež následně rozšíříte o EMS funkcionalitu. Nezbytným doplňkem většiny labů jsou trial verze cloudových služeb Microsoftu, které je potřeba před samotným labem zřídit, přičemž přesný postup naleznete přímo v popisu lab cvičení.

A pokud vás zajímá jiné téma než zrovna EMS, mrkněte na hlavní stránku TechNet Virtual Labs, protože labů zde najdete stovky a zasahují do nejrůznějších témat IT.

- Kanty