Webináře: Serverová řešení v malých a středních firmách

Přijměte pozvání na sérii webinářů, kde probereme možnosti řešení serverové infrastruktury u malých a středních firem. Seznámíme vás s výhodami Windows Serveru 2012 R2, představíme Microsoft Azure jako cloudové řešení, poodhalíme výhody nasazení hybridního scénáře. Pokud stále používáte Windows Server 2003 je na čase řešit jeho náhradu ještě před koncem podpory v červenci 2015. Na závěr budete mít příležitost zeptat se našich odborníků a probrat s nimi možnosti nasazení i ve vaší firmě.

 

  • 14.5. 10-11 hod: Konec podpory WS2003 a důvody pro upgrade na WS 2012R2 - Konec podpory Windows Server 2003 se blíží. V rámci tohoto webináře si řekneme, co vlastně konec podpory Windows Server 2003 znamená z pohledu technického a legislativního. Dále představíme, do jakých prostředí je možné stávající služby a aplikace přesunout a ukážeme si koncept řízení přechodu z WS 2003 na novější platformu.
  • 26.5. 10-11 hod: Jak na migraci a jaké jsou možné migrační scénáře - Během prezentace si projdeme podrobněji proces migrace. Zaměříme se na katalogizaci a kategorizaci software a identifikaci toho, kam nejlépe danou úlohu přesunout. Zaměříme se na výběr správného cíle pro migrační scénáře, podíváme se na cloudové služby Microsoft Azure, Office 365 a podrobněji se podíváme na možnosti migrace nejčastěji využívaných rolí Windows Serveru, tedy úložiště, Web Server, Active Directory, Terminálové servery a aplikační servery.
  • 10.6. 10-11 hod: Výhody a nevýhody hybridního řešení - V rámci procesu migrace je možné zprovoznit i scénář hybridního řešení, kdy část úloh zůstává ve vlastním prostředí a část úloh je přesunuta do cloudu. V rámci webináře si popíšeme důvody pro využití hybridního prostředí  a dotkneme se možností hybridního cloudu v kombinaci s rodinou System Center.

Webináře jsou určeny pro IT manažery malých a středních firem.

- Kanty