Chcete si software který se učíte ve škole odnést domů?

Jste student nebo studentka? A už jste se někdy dostali do situace, že jste se v rámci předmětu ve škole učili nějaký software? Předpokládám, že asi ano :). Už se vám stala jedna z následujících situací?

  • předmět a software vás zaujal a chtěli jste se o něm dovědět více a využít další jeho možnosti
  • zmeškali jste výuku a potřebovali něco dohnat doma
  • byli jste dlouhodobě nemocní a potřebovali jste pracovat z domova
  • nebo je pro vás prostě pohodnější pracovat třeba z chalupy, když máte k dispozici podklady na cvičení a nepotřebujete lektora nebo učitele

Když jsem studoval tak bohužel moc možností nebylo... internet nebyl běžně k dispozici, na diskety, člověk aby měl batoh a to ještě doma musel mít nějaký ten tehdy drahý stroj. A i když tohle všechno člověk měl, tak by si ten software stejně ještě musel koupit... no a znáte to, když se začíná, tak je do kapsy hluboko. Takže jsem poctivě chodil do školy a seminárky dělal po večerech v k tomu určeným učebnách.

Ale dnes jsme naštěstí trochu dál a pokud je software, který vás zajímá od společnosti Microsoft, tak už vám stačí si ho stáhnout na svůj domácí počítač.

Co pro to udělat?

1. první a nejdůležitější věc je zjistit, zda váš ústav vlastní licenci MSDN AA

to se dá zjistit na následujících stránkách http://www.msdnaa.net/search/SchoolSearchIntl.aspx, kde zadáte město a potom si vyhledáte váš ústav

2. pokud jste vaší školu v seznamu našli, tak stačí kliknout na odkaz ve sloupci "Software Center", zalogovat se do systému a můžete stahovat

3. pokud jste vaší školu v seznamu nenašli, nebo nemá uvedený odkaz ve sloupci "Software Center" a nebo neznáte svoje přihlašovací údaje, pak se informujte u administrátora vaší školy, fakulty či katedry, zda licenci MSDN AA ústav vlastní a zda máte nastaven přístupový účet.

4. pokud vaše škola MSDN AA nemá k dispozici a nepodařilo se vám odpovědné pracovníky přemluvit aby jí pořídili a nebo vás zajímá software, který se na vaší škole vůbec neučí, pak máte stále šanci. Pokud jste vlastníkem studentské karty ISIC, pak máte možnost stáhnout plné verze software zdarma na stránkách www.DreamSpark.cz.Capture

Capture1 

K dispozici jsou zde produkty pro vývoj webových i desktopových aplikací. Můžete použít databázový i souborový server. Můžete pracovat s multimédii. Celková hodnota software, který je touto cestou k dispozici překračuje 100 000Kč.

5. pokud se navíc chcete něco nauřit o produktech prostřednictvím e-learningových kurzů a předběhnout ve znalostech i lektora nebo pokud chcete vaší semestrální či diplomovou práci použít i jinak a zabít tak 2 mouchy jednou ranou a vyhrát až 25 000$ a cestu na týden do Káhiry, pak se přihlašte do soutěže Imagine Cup na stránkách www.ImagineCup.cz.

Registrace je nezávazná, ale po potvrzení registrace z emailu a vybrání jedné z vpravo zobrazených kategorií soutěže, dostanete přístup k mnoha e-learningovým školením.

Filip