Dreamspark je nyní i pro všechny středoškoláky

  V druhé polovině loňského roku Microsoft v rámci projektu DreamSpark uvolnil sadu software pro studenty zdarma. Balíček software je svým obsahem určen především studentům, kteří se věnují vývoji software nebo zajímají se o design.

image

Nástroje studentovi umožní stavět komplexní aplikace využívající databázi. Mohou vyvíjet aplikace běžící na klientské stanici i aplikace pro webové prohlížeče. Může jít i dál a vytvářet simulace fyzikálních jevů či programovat roboty. Může navrhovat aplikace ve vizuálním prostředí. Každý, kdo se učí něco nového, určitě uvítá i desítky e-learningových kurzů. Je samozřejmé, že pro práci je třeba také operační systém. Proto je součástí DreamSpark i Windows Server. Student má tedy kompletní prostředí pro vzdělávání.image

Zhruba do poloviny února tohoto roku byl tento balík přístupný pouze studentům vlastnícím studentskou kartu ISIC. Nyní je program přístupný i pro studenty, kteří ISIC nevlastní. Pokud škola nebo univerzita již nyní používá služby Microsoft Live@edu, pak je pro studenta velmi snadné po přihlášení pomocí LiveID nalézt v procesu verifikace právě svojí školu a potřebný software bez dalších formalit stáhnout. Je to záležitost na pár minut neřku-li vteřin.

image

Pokud škola nepoužívá služby Microsoft Live@edu, tak to ještě neznamená, že je třeba házet flintu do žita. I na takové školy Microsoft pamatuje. V tomto případě však na to nestačí pouze aktivita studenta, ale je třeba, aby vedení školy požádalo o přístup do DreamSparku hromadně. Tento proces lze po praktických zkušenostech zvládnout za méně než dva týdny. Žádost, která se tváří jako objednávka za 0,- korun, vytvoříte na www.DreamSpark.com v záložce „High School Students“.

 

Filip