Global DevOps Bootcamp Praha

Na 30 místech po celém světě v jeden den … a také v Praze!

 

Rádi bychom vás pozvali na jednodenní akci s názvem Global DevOps Bootcamp. kterou globálně podporuje společnost Microsoft ve spolupráci s celosvětovými partnery Xpirit a Solidify, za lokální pomoci společnosti RIGANTI.

imageimage

Z DevOps se pohledu uvidíte formou workshopu novinky týkající se Serverless Architecture, Containery a možnosti Continuous Integration a Delivery.
Všechny technologie bude živě demonstrovány v cloudovém prostředí Azure.
Přednášky budou v češtině.Vstup je zdarma ale registrace nutná!

Datum a čas:
sobota 17. června 2017, 10:00 - 17:00

Místo: Praha – Microsoft, Praha 4, Vyskočilova

Organizátor a kontakt: Tomáš Herceg- DotNetCollege

 

PROGRAM:
10:15 – Keynote
10:30 - Azure Overview

V úvodu se podívame na možnosti, které nám vývojářům dává Microsoft Azure jako aplikační platforma. Ukážeme si praktické využití jednotlivých služeb a jak velmi jednoduše začít s Continous Integration.
Jan Hájek

11:30 - Azure Resource Manager

Vytváříte různé služby stále dokola? Na této přednášce si ukážeme, jak Azure Resource Manager vám umožní jednoduše a opakovatelně tyto akce provádět.
Tomáš Prokop

12:00 - Azure Functions

Serverless architektura se dnes stává stále populárnější. Na této přednášce se podíváme jak fungují a k čemu nám mohou být prospěšné Microsoft Azure Functions.
Tomáš Prokop

13:00 – oběd

 

13:30 - Continuous Delivery a Docker

Na této přednášce si ukážeme nové funkce ve Visual Studiu 2017 v oblasti cloudu a práce s kontejnery, a doplněk Continuous Delivery Tools for Visual Studio.
Ukážeme si, jak .NET Core aplikaci zabalit do Docker kontejneru, jak jej nasadit do Azure a jak nastavit continuous delivery ve Visual Studio Team Services.
Tomáš Herceg

15:00 - Application Insights

U webových aplikací, které musí běžet neustále se neobejdete bez logovacího systému. Application Insights logují velké množství informací, které vám pomáhá aplikaci spolehlivě, rychle a jednoduše ladit. Na této přednášce se podíváme, jaké jsou možnosti a přednosti tohoto řešení.
Ladislav Šesták

16:00 - Continuous Integration s Team Services

Stále častěji se setkáváme s potřebou spoustu procesů automatizovat. Na této přednášce si ukážeme, jak jednoduše toho můžeme docílit pomocí Team Services. Podíváme se na Build proces, možnosti notifikací, jak napojit externí repository a další.
Ladislav Šesták

REGISTRACE:

Pro vstup na akci je třeba se  zaregistrovat na globálních stránkách akce, případně můžete jít přes lokální komunitní registraci zde.

 


Jiří Burian