Materiály týkající se designu Windows Phone 7 – UI Guide a Design Templates

Ukázka průvodce

S nástroji Windows Phone Developer Tools ve verzi beta a se systémem Windows Phone 7 ve verzi technical preview nastává pravý čas začít vyvíjet aplikace pro systém Windows Phone 7. Aktualizovali jsme materiály týkající se designu, které vývojářům a designérům pomohou vytvářet ohromující aplikace.

Dokument UI Design and Interaction Guide for Windows Phone 7 v2.0 byl aktualizován o informace týkající se verze beta. Tento průvodce poskytuje detailní informace o rozhraní, ovládacích prvcích, chování systémového UI a interakčním modelu pro dotykové rozhraní založené na konceptu s kódovým označením “Metro”. Designéři a vývojáři by si měli přečíst tohoto průvodce, aby se seznámili se zásadami, které by měli dodržovat při implementaci UI pro jejich aplikace určené pro systém Windows Phone.

Design Templates for Windows Phone 7 (návrhové šablony pro systém Windows Phone 7) je kolekce 28 šablon ve formátu aplikace Photoshop a systémových písem. Šablony můžete použít pro vytvoření návrhu aplikace s přesností na pixely. Díky nim je snadné rozpracovat vývoj UI nebo zachytit myšlenku. Návrhové šablony obsahují mnoho ovládacích prvků, které jsou součástí nástrojů Windows Phone Developer Tools Beta. Také zahrnují příklady ovládacích prvků, které jsou v systému Windows Phone, ale nejsou dostupné jakou součást nástrojů Windows Phone Developer Tools.

Dejte nám vědět, co si myslíte. Pokud nám chcete poskytnout zpětnou vazbu na tyto materiály nebo se podělit s návrhy na vylepšení, napište nám prosím (v angličtině) na wp7des@microsoft.com.