Praktické cvičení - analýza kódu ve VS 2008

Visual Studio Team SystemJak jsme již uvedli, VSTS Development a Database Edition se slučují v jeden produkt. Pro současné majitele Visual Studia Professional je tak přechod na tuto sloučenou edici mnohem atraktivnější, neboť s ním získají dvojnásobnou hodnotu za původní cenu. Proto jsme se rozhodli přiblížit zajímavé vlastnosti nad rámec verze Professional formou praktických cvičení v češtině. Vyzkoušet si je můžete jedním ze dvou způsobů:

  1. Stáhnout si VirtualPC/Virtual Server image (expirace 31.12.2008) - ke stažení zde , AKTUALIZACE: Nová verze s expirací 31.12.2009 je ke stažení zde.
  2. Stáhnout si 90denní zkušební verzi VS Team Suite 2008 zde a nainstalovat na svůj počítač (zkušební verze VSTS Development ani Database Edition nejsou, v Team Suite je obsaženo vše)

První praktické cvičení se zabývá analýzou kódu, která vám pomůže odhalit typické nedostatky a chyby, kterých se vývojáři dopouštějí. Automatickým způsobem tak lze snížit chybovost kódu a tím i náklady na jeho podporu a provoz. V příloze naleznete dokument s podrobným návodem jak tuto funkčnost vyzkoušet (dokument MS Word) a cvičné řešení (budete potřebovat pouze pokud zvolíte metodu 2).

Michael

CZ1 VSTS Code Analysis.zip