Přejděte na Visual Studio Enterprise o 25% levněji, Xamarin zdarma

Po omezenou dobu, od 1. 5. 2016 do 30. 6. 2016, mají majitelé Visual Studio Professional nebo Visual Studio Test Pro s aktivním nebo právě končícím MSDN, možnost výhodně, kdykoli v průběhu smlouvy přejít na vyšší edici Enterprise formou tzv. Step-Up licence. Majitelé Visual Studia Enterprise dostanou navíc zdarma v rámci svého předplatného Xamarin Enterprise .
Promo nabídka je určená všem zákazníkům, kteří mají aktivní Visual Studio včetně MSDN/Software zakoupené před 1. 4. 2016.

Visual Studio Enterprise nabízí oproti edici Professional navíc zejména:

 1. Nástroje pro Architekty
  Kontrolu dodržování architektury, pokročilou funkčnost při hledání nedostatků a ladění softwaru, nástroje pro pokročilou kontrolu kódu.
 2. Nástroje pro zajištění produktivity práce a kvality aplikace, automatizace testů  
  Komplexní ucelené prostředí pro testování a zajištění kvality na všech úrovních včetně produkčního prostředí
 3. Kompletní SW Dev-Test infrastruktura všech serverových i klientských aplikací
  Licence pro vývoj a testování řešení nad SharePoint Server, BizTalk, Microsoft Dynamics atd. Další software pro klientské počítače a navíc Microsoft Office pro běžné použití. viz DevTest
 4. Nově Xamarin Enteprise pro tvorbu mobilních cross-platform aplikací
  V rámci každého Visual Studia Enterprise je nyní v ceně i nejvyšší edice nástrojů Xamarin pro tvorbu nativních aplikací pro Android, iOS a Windows z jediného C# kódu, podpořené pokročilým laděním.

Co to je Step-Up a jak funguje?

Step-up je vlastně „povýšení“ stávající platné, aktivní licence Visual Studia včetně MSDN na úroveň o jednu vyšší. Právě v rámci této akce je velmi výhodné udělat Step-up na Visual Studio Enterprise včetně MSDN služeb.

V jakých licenčních programech lze Step-Up provést?

Lze jej provést pouze u následujících licenčních programů (OPEN VALUE, OVS, Select Plus/MPSA, EA/SCE i EAP) a provádí se přikoupením odpovídající Step-Up položky na dobu do konce smlouvy. V ceníku mají Step-Up položky označení „SASU“ a pořizují se jako doplněk, tj. nová SASU položka k nižší, stávající (L)+SA licenci. Po omezenou dobu se tak platí dvě položky, první - původní, nižší a druhá povyšující na Enterprise úroveň.

Kdy a kde lze Step-Up zakoupit?

Lze jej zakoupit jak v průběhu aktivního SA – předplatného MSDN, tak i při jeho obnovování, tj prodloužení smlouvy nebo přechodu na smlouvu jinou. U licencí EAS/OVS lze koupit pouze v době výročí/obnovy smlouvy. Step-Up licence mohou dodat všichni prodejci software Microsoft.
Zlevněné Promo položky jsou v ceníku označeny a jsou tam dočasně.
Příklad běžné ceny L+SA, běžné StepUp položky a Promo StepUp položky:

Příklady využití Promo položek při aktuálním přechodu na VS Enterprise úroveň:

A. Společnosti končí dvouletá OPEN smlouva na dvě licence Visual Studio Professional včetně MSDN a rádi by obě licence prodloužili, zároveň u jedné licence přešli na edici VS Enterprise.

Společnost může při exspiraci dvouleté OPEN smlouvy (s platbou předem) přejít na jiný druh elektronické smlouvy, v našem případě tříletou splátkovou smlouvu Open Value, obnovit licence v ní a zároveň případně přikoupit licence nové nebo povýšit formou StepUp stávající licence na vyšší úroveň. V této ukázkové situaci zakoupí následující položky:

stepup251

Všimněte si, že v případě využití Step-Up licence je třeba mít aktivní Software Assurance nebo prodlužovat SA licenci původní Professional licence a k tomu navíc StepUp na Enterprise. (StepUp je vždy doplněk k SA nebo L+SA).
Dvě spodní položky jsou uvedeny jen pro porovnání.

B. Vývojář si pořídil zcela novou licenci Visual Studio Professional včetně MSDN formou tříleté splátkové OPEN VALUE smlouvy, kterou uzavřel před více než rokem a nedávno zaplatil druhou splátku. Vzhledem k nové hodnotě funkčnosti ve verzi Visual Studio Enterprise by rád povýšil tuto běžící licenci na Enterprise edici.

Vývojář může ihned objednat samotnou StepUp licenci na Enterprise, protože vlastní aktivní SA na Professional verzi (již zaplatil druhou splátku v druhém roce platnosti smlouvy) Všimněte si označení 1Y AqY2 což znamená, že ji objednává jednoroční splátku v druhém roce platnosti smlouvy. Objedná si ihned následující licenci:

SU2

Třetí, poslední splátka bude obsahovat doplacení původní licence L+SA Professional verze ale i zároveň druhou, poslední splátku povýšení formou StepUp na Premium.
Budou tedy fakturovány dvě položky.
Stepup3

Po zaplacení této poslední splátky bude licence úrovně Enterprise ve vlastnictví vývojáře a může v dalších letech volitelně pokračovat formou samostatného VS Enterprise Software Assurance.

Stup4

Všechny uvedené ceny jsou velmi orientační v EUR bez DPH, pro upřesnění kontaktujte své dodavatele.

 

Jiří Burian