Seminář "Agilní týmový vývoj, Multiplatformní DevOps”

Update 26.1.2017:
Seminář se vydařil, účast ~ sto lidí, vše v pohodě.seminarvstsdevops012017

Prezentace jsou ve formátu PDF ke stažení níže:

Odpovědi na nejčastější dotazy:

 1. Přehled funkčnosti VSTS/TFS včetně odkazů najdete zde : https://www.visualstudio.com/en-us/docs/alm-devops-features 
 2. Objasnění cenových relací VSTS přístupů, Free Stakeholder licencí pro VSTSi TFS a jak pořídit nově TFS CAL je včerejším příspěvku "VSTS/TFS pro 10 uživatelů = 3$/uživatele" na našem blogu
 3. Roadmapa VSTS i TFS je průběžně aktualizována, najdete ji zde : https://www.visualstudio.com/en-us/articles/news/features-timeline
 4. Podrobnosti kolem Pull Requestu najdete na adrese https://www.visualstudio.com/en-us/docs/git/pull-requests
 5. Paralelní pipelines popis zde. Rozdíl v placení dalších Build/RM pipes u VSTS a TFS týmů s VS Enterprise licencemi je ten, že u onprem TFS Serveru se započítívá každý uživatel VS Enterprise jako jedna přídavná paralelní pipeline, což ale neplatí u cloudového VSTS, kde si ji musí, pokud ji potřebují přikupovat všichni a nezáleží kolik mají VS Enterpise licencí. Jak koupit a cena je popsáno zde.
 6. Více o kontejnerech v Azure najdete zde: https://azure.microsoft.com/en-us/services/container-service/
 7. Visual Studio Mobile Center  si můžete již dnes vyzkoušet ale přístup je pouze na vyžádání. V březnu bude další update. HockyApp můžete platit z předplaceného Azure kreditu (nikoli z free benefitu), Xamarin Test Cloud stále nejde přes Azure platit.
 8. Finální verzi nového Visual Studia 2017 uvedeme tento půlrok.
 9. Budete pořádat něco i pro tradiční .NET vývojáře ? Ano, při uvedení Visual Studia 2017, Praha, Brno, Ostrava, Bratislava.
 10. Kde se dozvím o dalších podobných seminářích v ČR?  Na tomto blogu,  nebo se zaregistrujte na komunitním serveru https://www.geekcore.cz/ , bude vám toho chodit více.

JB


Pokud se zajímáte o nástroje a služby pro agilní softwarové týmy, nenechte si ujít jednodenní seminář věnovaný aktuálním technologiím a nástrojům Microsoft pro podporu životního cyklu softwarových aplikací.  Většina programu bude věnovat problematice automatizace prací mezi vývojem a provozem v rámci agilních kontinuálních procesů pomocí Visual Studio Team Services (cloudová obdoba TFS 2017).

Středa 18. 1. 2017, 9:00 - 16:00, Microsoft CZ, Budova Delta, Vyskočilova 1561/4a, Praha 4
Na seminář je třeba se registrovat předem, vstup zdarma.

Visual Studio Team Services jsou týmové služby pro sdílení kódu, řízení práce a zajištění kontinuální inovace v jakémkoli programátorském jazyce a jakémkoli IDE.

VSTSAnyDevAnyLan2

All-In-One pro agilní multiplatformní DevOps týmy

 • Neomezeně privátních Git nebo TFS úložišť
 • Sledování chyb, činností, zpětné vazby atd.
 • Agilní plánování a kontinuální integrace
 • CrossPlatform Buildy a Release Management
 • Použití jakéhokoli jazyka a jakéhokoli nástroje
 • Zdarma pro prvních 5 uživatelů
 • Zdarma pro všechny stakeholdery (PMy apod.)
 • Další programátoři od 4 do 8$/měsíc
 • Škáluje pro velké týmy

 

Může se těšit na méně PowerPointu a více praktických ukázek, starší nezapomeňte brýle, příkazová řádka (u kontejnerů) vás nemine.

Program semináře:

09:00 - 09:30 Registrace a ranní káva
09:30 - 10:45 Visual Studio Team Services(VSTS) All-In-Onepro agilní multiplatformní DevOps týmy. Přehled funkčnosti a možností,technické novinky, praktické zkušenosti, migrace z TFS, licenční novinky.
10:45 - 11:00 Přestávka
11:00 - 12:30 Build a Release Management pro automatizaci kontinuálního nasazeníPomocí VSTS napříč operačními systémy, technologiemi a platformami detailněji a z praxe (.NET, Java, Windows, Linux, ...)
12:30 - 13:00 Rychlý oběd
13:00 - 14:15 Kontejnery.Úvod do problematiky, tvorba kontejnerových aplikací a jejich CI/CD (DevOps) workflow, podpora ve VS 2017, App Service on Linux, …
14:15 - 14:30 Odpolední přestávka na kávu
14:30 - 15:45 Mobile DevOps pro Android, iOS prakticky.Xamarin Test Cloud, HockeyApp beta distribution, CodePush, App Insights. (Budou integrovány v rámci připravovaného unifikovaného řešení Visual Studio Mobile Center.)
15:45 - 16:00 Dotazy a závěr

 

... a malé schémata na odpolední část:

image     image

 

Registrujte se co nejdříve, počet míst je omezen.

 


Akce je pořádána ve spolupráci s redakcí serveru zdrojak.cz


Jiří Burian