Výrazná vylepšení Windows 10 IoT Core

Windows 10 Anniversary Update se nevyhnul ani verzi pro "bezhlavá" zařízení - tedy IoT desky typu Raspberry. Windows 10 Iot Core přináší oficiální podporu nového hardwaru, Windows Store, běh více aplikací zároveň a další.

Mezi desky, které nyní oficiálně podporují Windows 10, se řadí Raspberry Pi 3, nová verze populárního malého počítače, a také chystané zařízení od Intelu - Joule.

Vzdálený přístup

Na IoT zařízení se můžete připojovat vzdáleně z počítače, mobilu nebo tabletu, takže není potřeba, aby měly připojen vlastní monitor. Kromě obrazu se mezi propojenými zařízeními přenáší také vstupy (např. klávesnice a myš) a data ze senzorů (např. akcelerometr). Můžete tak aplikaci běžící na mikropočítači ovládat. Komunikaci zprostředkovává UWP aplikace z Windows Store, kterou stačí nainstalovat na počítač, mobil nebo tablet. Celý postup a návod pro vzdálenou práci s IoT Core najdete v dokumentaci.

Windows Store

OEM partneři mohou díky programu Windows Store OEM Preinstall předinstalovat aplikace na IoT zařízení z Windows Store a také je přes Store automaticky aktualizovat. Headless aplikace je potřeba mírně upravit - postup najdete v dokumentaci.

Více foreground aplikací

Anniversary Update podporuje běh několika aplikací v režimu "foreground" a jejich přepínání pomocí API PackageManager. Zároveň můžete nastavit, které tlačítko nebo vstup bude symbolizovat příkaz "Domů", který aktivuje výchozí aplikaci.

Podpora Remote Wiring z Arduino IDE

Pokud máte v oblibě Arduino IDE, nyní můžete používat soubory INO k tvorbě aplikací pro Windows 10 IoT Core, které vzdáleně ovládají Arduino (Remote Wiring). Stačí v Arduino IDE doplnit správný Board Manager a zvolit Windows 10 IoT Core. Celý postup popisuje dokumentace.


Pokud vás zajímá více, určitě se podívejte na kompletní seznam novinek.

Martin