Pazartesi - Mustafa Kaya ile Roportaj

Merhaba çok degerli TechNet Wiki Okuyuculari, degerli Wiki Ninjalar.

Bir baska Pazartesi blog yazimda yine beraberiz. Bu haftaki konugum Mustafa Kaya

Mustafa Kaya'ya ait Wiki Istatistiklerini burada bulabilirsiniz

  • Makale Sayisi 15
  • Makale Düzenleme 53
  • Yorum 32

User Page:Mustafa Kaya

Mustafa Kaya'ya ait makalelerden bazilari

SCCM 2012 Enerji Maliyeti Hesaplama ve Çevresel Etkisi – GREEN IT

Windows Storage Server 2012 R2 – BranchCache Konfigurasyon (tr-TR)

Windows Storage Server 2012 R2 – DFS Genel Bakis ve Kurulum (tr-TR)

Auto ScreenShot Saver

Kimsiniz, Neredesiniz, Neler yapiyorsunuz? Size özel teknolojiniz nedir?

Merhaba, adim Mustafa Kaya, Antalya dogumluyum, 3 yildir çalisma hayatima Antalya’da devam etmekteyim. Yaklasik 10 yildir profesyonel olarak sektörün içerisindeyim. Meslek hayatima girisim lisede bilgisayar donanim bölümüne kayit olmamla basladi. Lise yillarimda aldigim Windows NT egitimiyle beraber sunucu dünyasina adimimi attim. Suan özel bir teknoloji firmasinda sistem mühendisi olarak çalismaktayim.

Baslica çalisma ve ilgi alanlarim, High Availability ve Disaster Recovery, Sanallastirma çözümleri, Microsoft Exchange ve Microsoft System Center ailesi ürünleri üzerinedir. Uzmanlik alanim Network çözümleri ve network güvenligi alanindadir.

Suan ki en büyük projeniz nedir?

Meslek hayatim boyunca farkli çözüm alanlarinda, birçok büyük çapli proje içerisinde yer aldim. Her biri benim için birbirinden degerlidir. Küçük ya da büyük olsun, elimden gelen özen ve gayret iyisini göstermeye çalisirim. Yaptigim önemli projelerin basinda, bir organize sanayi bölgesinde bulunan 450 sirketin fiber optik network projesidir.

Nerelere katkida bulunuyorsunuz?

Technet Wiki ailesi disinda, cozumpark.com, bilisimtoplulugu.com ve internet üzerinde çesitli teknik gruplara katkida bulunmaya çalisiyorum. Ayrica kisisel blogum olan www.mustafakaya.com.tr adresinden paylasimlarimi sürdürmekteyim.

Technet Wiki Ne için? Kimin içindir?

Technet Wiki, Microsoft teknolojileri alaninda kaynak saglayan, bilisim teknolojileri gönüllülerine katki saglayan degerli bir platformdur. Microsoft ürünleri üzerine arastirma ve gelistirmeler yapan, karsilastigi problemler için güvenilebilir kaynak arayisinda olan kisiler için yararli olabilecek bir platformdur.

Technet Wiki üzerinde sizin ilginizi çeken nedir?

Yeni yayinlanmis sürüm ve versiyonlar üzerine çikan yayinlari ilgiyle takip ediyorum. Uzman arkadaslarin kendi is ve özel hayatlarindan zaman ayirarak özveri içinde paylasim yapiyorlar. Tüm arkadaslara emek ve gayretlerinden dolayi tesekkür ediyorum.

Katkida bulundugunuz hangi Wiki makalesi sizin favorinizdir?

SCCM 2012 Enerji Maliyeti Hesaplama ve Çevresel Etkisi – GREEN IT isimli makalede, enerji tüketimleri ve Sera gazi salinimi hakkinda bilgiler bulabileceginiz makale favori makalemdir.

IT-Pro olmasaydiniz ne olmak isterdiniz?

Ben ögretmen olmayi çok istemisimdir. Büyük Türk Milleti’ne hizmet etmek için elimden gelen tüm gayret ve çabayi göstermek isterdim.

Technet Wiki ürün grubu için herhangi bir yorumunuz var mi?

Technet Wiki, Microsoft’un tüm dünyadaki katicilimlarinin destegiyle olusturdugu, gerçekten çok basarili ortak bir platform. Aradiginiz bir konuda mutlaka fikir edinebileceginiz bir kaynaga erisebiliyorsunuz. Ayrica Technet Turkish Avengers Team bir çok uzmanin yer aldigi kiymetli bir platform. Bu platform içinde bulunmak benim için ayri bir keyiftir.

Mustafa Kaya'ya aramiza hosgeldin der, basarilarinin devamini dilerim.

Sizde Mustafay'a yorum yaparak ona tebriklerinizi iletebilirsiniz.

Turkish Wiki Ninja Davut