[PL] 128 Bitowy Windows 8?

Windows 7 juz jedną nogą na rynku, a ArsTechnica już niucha za kolejnymi wersjami systemu operacyjnego Microsoft.

Artykuł jest po angielsku, jeśli wam to nie przeszkadza to zapraszam do lektury. Za wcześnie na jakąkolwiek weryfikację, natomiast tytułowe 128bitów mnie zaciekawiło.

Swego czasu obstawiałem, że Windows 7 będzie pierwszym systemem operacyjnym MS, który postawi tylko na architekturę 64bitową. W dobie MultiCore i już bądź co bądź spopularyzowanej architektury IA-64 w naszych komputerach z jednej strony ruch odważny, z drugiej strony niegłupi.

W Windows 7 jednak (subiektywna opinia), ze względu na bardzo istotny element jakim jest kompatybilność, nie poczyniono tego.

Przeskok w 128bitów na ten moment z podobnych względów wydaje mi się abstrakcyjny. Zwłaszcza, że czynnikiem istotnym jest kompatybilność aplikacji. Tutaj wydaje mi się, że praca jest jeszcze bardziej do wykonania niż wykonana w kwestii świadomości możliwości przejścia z  32 na 64bit, nie mówiąc o 128.

Tak czy siak artykuł ciekawy. Uświadamia w jaki sposób prasa szuka sensacji i poszlak informacji, gdy nie ma jeszcze oficjalnych komunikatów (np. domniemanie po opisach ofert pracy :>)