[PL] Microsoft najlepszym pracodawcą w Polsce wg. Hewitt'a.

Wg. mnie wcale nie jest to kontrowersyjne, że Microsoft jest najlepszym pracodawcą w Polsce.
Nie rozmawiając już o jakichkolwiek rankingach i ściganiu się kto jest pierwszy a kto drugi a gdzie
choćby nie wiem co pracować by nikt nie chciał - Microsoft jest po prostu dobrym, rzetelnym pracodawcą
i w tych kategoriach pracując tu niecałe dwa lata nie mam żadnych wątpliwości.

Wg. mnie najważniejszymi czynnikami komfortu z pracy gdziekolwiek są trzy poniższe elementy:

1) Godziwe wynagrodzenie

Nie musze od razu być bogaty jak Bill Gates, ale żebym mógł żyć godnie jakkolwiek w swoich granicach abstrakcji to rozumiem

2) Być pewnym stabilności tej pracy 

Nie ma nic gorszego jak praca w firmie, która przekazuje od czasu do czasu apokaliptyczny obraz, że jutra nie będzie, pieniądze się skończyły, radośnie bankrutujemy oraz nie mamy pomysłu jak przetrwać jutrzejszy dzien.
Nie ma nic gorszego jak praca w firmie, gdzie atmosfera jest taka, że człowiek nie czuje się pewny czy jutro sam wytrzyma kolejne 8 godzin.

3) Sztuka doceniania

Jak ktoś coś za przeproszeniem zchrzani to chętnych do linczu nigdy nie braknie. Ale jak trzeba kogoś pochwalić za sukces to mało kto uchyli kapelusza. Dosyć złota zasada, którą zapewne w nie jednej książce do socjologii można znaleźć zformułowane w ten czy inny sposób. Jeśli ktoś umie docenić.. nie chodzi nawet o jakieś premie czy inne gratyfikacje. Proste dziękuję lub "dobra robota" nie raz jest lepszą nagrodą i motywatorem do działania niż cokolwiek innego.

-

Podsumowując, jeśli ktoś szuka tych trzech elementów (godnych zarobków, stabilności oraz poczucia wartości z własnej pracy) pracując w Microsofcie - moim zdaniem je znajdzie bez problemu. Ja znalazłem.
Po doświadczeniach w pracy w różnych firmach, nie uchybiając żadnych wartości tym podmiotom, śmiało stwierdzam, że lepszego pracodawcy jeszcze nie poznałem w swojej 8 letniej historii pracy zawodowej.

-
Btw.. ciekawe czy Rzeczpospolita, która się tematem najlepszego pracodawcy zainteresowała, za rok sama wystartuje z nami w szranki, aby się sprawdzić.
Jeśli tylko ma więcej niż 50 pracowników (bo więcej niż 2 lata przecież istnieją) to spełniają warunki konkursu.

Po ostatnich sondażach jakie wyczytałem w innej prasie wynika, że gazeta strasznie traci rynek. Ostatnie skurczenie się formatu pokazuje, że nastał w gazecie czas zmian.
Praktyka pokazuje, że najlepsi pracodawcy przyciągają najlepsze talenty na rynku.. :) Go on! :>