[PL] Wspomnienia z PDC - gra dla geeków - Hex Game

Artur Żarski mi dzisiaj przypomniał, że zapomniałem wam wspomnieć o ciekawej zabawie jaka "odkryliśmy" w Los Angeles.
Niech to ma formę anegdotki. Wybraliśmy się z Arturem i Tomkiem Kopaczem któregoś wieczoru do knajpki na piwo.
Nudno tak siedzieć tylko przy stoliku i gadać o technologii więc w pewnym momencie zaproponowałem jedną z dostępnych w knajpie gier.
Był stół do bilarda oraz tarcza do gry w rzutki. Osobiście wolałem bilard (tutaj mam lepszego cela i pomysł na grę), ale niestety a raczej stety zostałem przegłosowany.

Wybraliśmy rzutki. Dosyć oldschoolowe bo były w pełni manualne bez elektroniki. Drewniano/szmaciana tarcza i 3 tablice obok plus kreda na samodzielne notowanie wyników. Pierwsza gra poszła gładko, do 301. O dziwo wygrałem. Wspólnie stwierdziliśmy, że w sumie to takie monotonne tylko rzucać i dodawać proste liczby.

Wymyśliliśmy zaawansowaną wersję rzutek, którą nazwaliśmy Hex Game. Aby jak najlepiej zilustrować o co chodzi w Hex Game dołączę poniżej zdjęcia z początku zabawy.

IMAGE_030IMAGE_031IMAGE_032

Domyślacie się już na czym polegało Hex Game w rzutki?
Zabawne mieliśmy sytuacje jak w biegu próbowaliśmy dodawać liczby szestnastkowe i dziesiętne. Im dalej bliżej finału w postaci 0xFF tym bardzije pomocne były nam dodatkowe tablice. Na szczęście za dużo ludzi na nas nie patrzyło, ale Ci co patrzyli mieli słodkie miny

Technorati Tagi: Polish posts,geeks,babbling