AIP Scanner ochrání data i v lokálním prostředí

Ochrana firemních dat, a zvláště osobních údajů s blížící se platností GDPR, začíná nabývat v dnešním digitálním světě kritickou potřebou. Online služby Office 365 i Azure Information Protection poskytují možnosti ochrany dat v cloudu již delší dobu. Nově je ovšem možné tuto ochranu jednoduše roztáhnout i do lokálního prostředí pomocí nástroje Azure Information Protection Scanner.

Tato komponenta komunikuje vůči online prostředí a dokáže klasifikovat či přímo šifrovat dokumenty na základě klasifikačních pravidel na lokálním souborovém serveru či na serveru SharePoint.

Azure Information Protection scanner overview

Celý popis technického nasazení i odkazy ke stažení potřebného klienta najdete v článku Deploying the Azure Information Protection Scanner to automatically classify and protect files. Pokud se nechcete celým procesem ochrany osobních či citlivých firemních údajů prokousávat sami, je možné si najít kvalifikovaného partnera, který zvládá nejen nástroje společnosti Microsoft, ale i nutné metodiky a praktické dopady GDPR všeobecně.

- Petr Vlk (MVP, KPCS CZ, WUG)