Co IT-týden dal: super výlet, spící Helena (Trojská)

Helena > Uplynulých několik dní se neslo ve velmi hektickém stylu. Čemu bych ale věnovala svůj dnešní prostor ráda, je včerejší návštěva pobočky WUG ve Zlíně. Vyrazili jsme z Prahy s Tomem a přednášejícím Honzou Pilařem s krásnou rezervou ve 12 hod. Plánované zahájení meetingu bylo na 16 hod, tudíž jsme měli času relativně dost. To jsme ale ještě netušili, že nás nemile překvapí D1. Výstražné blinkry jsme zapnuli cca. na 32 km směr Brno s nadějí, že se jedná o nějakou drobnost. Jednalo se ale o zúžení na 41 km :-( . V tomto úseku jsme ztratili něco přes hodinu. Pokud byste se tedy chtěli dnes tímto směrem vypravit, počítejte rozhodně se zdržením. Bylo nám jasné, že nestíháme. Volala jsem organizátorce tamní pobočky, která mi sdělila, že za sebe dnes poslala kolegu. Pan kolega mi volal obratem, že máme problém, že v místě konání si popletli datum a není k dispozici plátno ani projektor.

Naštěstí se nabídla jedna místní počítačová společnost se svými prostory. 20 návštěvníků se tedy přesouvalo z místa na místo a my jsme zatím stáli v další koloně u Otrokovic. Dorazili jsme na místo lehce před 17. hod, krátce jsme se s hosty přivítali a pánové se pustili do přednášky o Windows 7. Já bych včerejší meeting označila i přes počáteční komplikace za velmi povedený a chtěla bych poděkovat návštěvníkům za skvělou atmosféru se spoustou dotazů a reakcí.

Finišují přípravy pro otevřené dny, tak se již brzy můžete těšit.

Loučím se s vámi, poněvadž příští týden jsem na dovolené a ve čtvrtek máme filipojakubskou noc. Tudíž nevím, nevím, zda svůj život ochráním :-)

Radim> Tento týden jsem měl krásný zážitek při duskuzi s jedním mým kamarádem a jeho ženou. Kamarád si doma nainstaloval Linuxy a hned jak to zmínil, se do něj "obula" jeho žena: "No jo, pět dní to ladil, aby to vypadalo jako Windowsy" :-)) ...

Tomáš> Helča mi vzala podstatný příběh který se udál tento týden. Tak jen snad dodám, že jsme se ze Zlína vrátili ve čtvrt na 3. Helena cestou spala a když došel čas na placení paliva její Amex kartou, budili jsme ji snad dvacet minut. I vazoun na pumpě (docela chápu proč v noci neslouží na pumpách křehké slečny) se musel bavit při pohledu na silně rozespalou osobu jež jakýmsi automatizovaným postupem podepsala účtenku. Ale dojeli jsme šťastně, což je nejdůležitejší.

Příští týden se chystám na Slovensko a do Maďarska, potkat se jednotlivými MVP a kolegy, se kterými jsem většinou v kontaktu jen elektronicky. Tak jsem zvědavý, jaká bude dopravnísituace na D1 a jak se celkově zadaří. Dnes rovněž vychází další rozhovor s vývojářským MVP (brzy přineseme rozhovory i s ostatními i na tomto blogu) na blogu našich kolegů.  

Krásný a pohodový víkend vám přejí,

Helča, Tomáš, Radim a KFL (který se rekreuje kdesi ve Vídni)