Co vše nabízí Azure Site recovery

Azure site recovery je služba, kterou lze využít několika způsoby a může přinést uživatelům pár zajímavých výhod. Hlavní funkcí je zajistit business continuity v případě události znemožňující funkci využívaného datacentra. Nejjednodušší případ je migrace v rámci Azure regionů (např. z regionu Západní Evropa do Severní Evropa). Nastavení je v tomto případě velice snadné a je otázka pár minut práce v portálu.

Zajímavější funkce je nastavení Azure jako záložní lokace pro případ výpadku ve vlastním anebo kolokvovaném datacentru, ale možný je i opačný směr z Azure do vlastního datacentra. Cena je počítána za instanci a měsíc. Tento způsob lze využít i pro migraci části datacentra do Azure jak pro Windows (Hyper-V nebo VMWare) nebo pro Linux.

Jedním z důvodů může být i nemožnost využití Azure Migrate pro servery běžící nad Hyper-V. Celý proces jde následně sledovat pomocí konzole umožňující i následně zobrazit stav replikovaných zdrojů nebo sledovat failover test.  Nastavení je možné provádět jako pomocí portálu tak pomocí PowerShell.

 

Viktor Kunst, Azure CSM

 

Zdroje: