Hyper-V Recovery Manager je globálně dostupný

V polovině ledna byla ukončena testovací fáze cloudové služby Hyper-V Recovery Manager a služba nyní běží v režimu globální dostupnosti.

Pro připomenutí: Hyper-V Recovery Manager slouží pro orechestraci disaster recovery scénářů. Základní podmínkou jsou dvě datacentra, virtualizovaná pomocí Hyper-V a spravovaná pomocí System Center Virtual Machine Manageru, obé ve verzi 2012 či 2012 R2.

Pravděpodobně víte, že transportní mechanismus pro konzistentní, periodicky synchronizované repliky virtuálních strojů umožňuje zajistit Hyper-V replika, a Hyper-V Recovery Manager staví právě na ní. Replika samotná probíhá přímo mezi datacentry, cloudová služba Hyper-V Recovery Manager (mimochodem běží na Windows Azure) se pak stará o řízení celého procesu, tedy co bude replikováno, kam to bude replikováno, kdy dojde k přepnutí na záložní datacentrum atd.

Pro podrobnosti o ceně této služby zavítejte na stránky Windows Azure, technické detaily naleznete na blogu Brada Andersona, případně jako návod krok za krokem na stránkách Windows Azure.

- Kanty